ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

کوبیدن بر طبل استیضاح بایدن و بلینکن از سوی جمهوری خواهان

© REUTERS / KEN CEDENOکوبیدن بر طبل استیضاح بایدن و بلینکن از سوی جمهوری خواهان
کوبیدن بر طبل استیضاح بایدن و بلینکن از سوی جمهوری خواهان - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.09.2021
نمایندگان جمهوری خواه در کنگره آمریکا بار دیگر خواستار استیضاح رئیس جمهور و وزیر خارجه این کشور و همچنین استعفای داوطلبانه رئیس دولت کنونی از سمت خود شدند.
به گزارش اسپوتنیک، اندی بیگز رهبر کمیته آزادی کنگره آمریکا، در اظهاراتی اعلام کرد: به خاطر خروج خفت بار و خام دستانه نیروهای آمریکا از افغانستان، اعضای جمهوری خواه مجلس نمایندگان ایالات متحده درخواست خود برای استیضاح جو بایدن و آنتونی بلینکن را بار دیگر مطرح کردند.
 بایدن خروج آمریکا از افغانستان را مأموریتی فوق العاده موفق خواند - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.09.2021
بایدن خروج آمریکا از افغانستان را "مأموریتی فوق العاده موفق" خواند
بیگز در یک نشست مطبوعاتی در ساختمان کنگره گفت: ما با نهایت غم و تأثر خواستار استعفای جو بایدن، رئیس جمهور هستیم. ما همچنین تلاش می‌کنیم آنتونی بلینکن، وزیر خارجه استیضاح شود. ما باور داریم که وی در خور مجازات است.
کِلی هیگنز عضو کنگره آمریکا، نیز در این کنفرانس مطبوعاتی گفت که وی اوایل روز سه شنبه سه قطعنامه به صحن مجلس نمایندگان آمریکا ارائه کرده است که در آنها خواستار استعفای بایدن و دو تن از مشاوران نظامی بلندپایه وی، لووید آستین وزیر دفاع و مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا شده است.
این نماینده جمهوری خواه از ایالت لوئیزیانا گفت: طرح درخواست برای استعفای رئیس جمهور وقت یک اقدام تأثر برانگیز است و افزود که رئیس جمهور باید برای حفظ حداقلی از شأن و احترام [مقام ریاست جمهوری] داوطلبانه از مقام خود کناره‌ گیری کند و راه را برای سپردن زمام امور به دست کامالا هریس معاون خود هموار سازد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала