ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

سامانه برهان و رادار البرز رونمایی شد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / سامانه برهان و رادار البرز رونمایی شد
سامانه برهان و رادار البرز رونمایی شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.09.2021
سامانه فرماندهی و کنترل چابک تسلیحات برد و ارتفاع کم و رادار تاکتیکی کنترل هوایی بردبلند البرز با فناوری آرایه فازی سه بعدی رونمایی شد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، صبح امروز و با حضور امیر علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش ایران، از دو محصول جدید این نیرو رونمایی شد.
​پروژه البرز، رادار سه بعدی آرایه فازی البرز با هدف ره گیری و آشکارسازی اهداف همایی برد بلند با سطح مقطع راداری پایین و پنهان کار تولید شده است.
حداکثر برد راداری این سامانه ۴۵۰ کیلومتر بوده و قادر است اهداف در ارتفاع پست را نیز شناسایی کند.
رادار البرز همچنین قادر است ۳۰۰ هدف را به صورت همزمان ردگیری کند.
سامانه برهان، یک مرکز فرماندهی و کنترل تسلیحات در برد و ارتفاع کم به عنوان آخرین رده فرماندهی در دفاع نقطه ای شبکه فرماندهی و کنترل دفاع هوایی است.
این سامانه پس از دریافت و تجزیه و تحلیل اطلاعات از کلیه منابع، آنها را برای تصمیم گیری در حد اقل زمان ممکن در اختیار رده های بالای فرماندهی قرار می دهد تا تصمیمات لازم جهت اجرای ماموریت و انهدام هدف ابلاغ شود.
برهان با قابلیت کشف و پردازش موثری که دارد امکان درگیری انهدام و فریب اهداف هوایی را میسر می سازد. همچنین با ترکیب داده های دریافتی از سامانه های الکترواپتیکی با داده های دریافتی از سامانه های راداری این اطلاعات را به سامانه های موشکی ارسال می کند.
سامانه برهان علاوه بر توانایی فعالیت کشف هدف در حالت پسیو (غیرفعال) توانایی صدور دستور مقابله با اخلال الکترونیک را نیز دارد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала