ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

آیا محصولات نیمه تمام منشأ شیوع کرونا در ووهان چین بود؟

© AP Photo / Oded Baliltyویروس کرونا
ویروس کرونا   - اسپوتنیک ایران, 1920, 31.08.2021
واردکنندگان محصولات نیمه‌تمام یخ زده از دیگر کشورها می توانستند دلیل «وورد ویروس کرونا» به ووهان چین باشند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه «گلوبال تایمز» چین، کارشناسان مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها در چین اعلام کردند که احتمالا واردکنندگان محصولات نیمه‌تمام از دیگر کشورها می توانستند دلیل «وورد ویروس کرونا» به ووهان چین باشند.

در اعلامیه این مرکز آمده است:«متخصصان مرکز ما دست به یک مطالعه اپیدمیولوژیکی زده و این نکته را به اثبات رساندند که ویروس از دیگر کشورها و یا مناطق از طریق واردات محصولات نیمه تمام یخ زده وارد کشور شده است.

شیوع این ویروس با زنجیره واردات محصولات یخ زده مرتبط بود.عمدتا این محصولات آلوده به ویروس کرونا، از اروپا و آمریکا وارد شدند. در بعضی از نقاط کشور، ویروس کرونا قبل از ووهان ظاهر شدند».

رئیس سازمان بهداشت جهانی احتمال نشت کرونا از آزمایشگاه چین را منتفی ندانست - اسپوتنیک ایران, 1920, 16.07.2021
رئیس سازمان بهداشت جهانی احتمال نشت کرونا از آزمایشگاه چین را منتفی ندانست

شایان ذکر است که 28 ماه آگوست، گزارش سازمان اطلاعات آمریکا منتشر شد که در آن آمده بود، «کووید-19» به عنوان یک سلاح بیولوژیکی طراحی نشده بود. دو گزینه دیگر نیز عنوان شده بود: از طریق آزمایشگاه و انتقال آن از جانوران به انسان.

ویروس کرونا که شیوع آن از اواخر دسامبر سال 2019 میلادی در چین شروع شد، علاوه بر30 استان و منطقه چین، به شماری دیگر از کشورها از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه و امارات متحده عربی نیز سرایت کرد.

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

 این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری را فوریتی با اهمیت بین المللی تشخیص داد و نام رسمی آن را بیماری COVID-19 گذاشت.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала