ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ناتو از پایان ماموریت خود در افغانستان خبر داد

© Sputnik / Alexey Vitvitsky / ورود به گالری تصاویرناتو از پایان ماموریت خود در افغانستان خبر داد
ناتو از پایان ماموریت خود در افغانستان خبر داد - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.08.2021
دبیرکل ناتو: سازمان ماموریت نظامی خود را در افغانستان به پایان رساند.

به گزارش اسپوتنیک، ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو در پی ویدئو کنفرانس وزرای خارجه اتحادیه گفت که ناتو ماموریت خود را در افغانستان به پایان رسانده است، متحدان اکنون فقط در خاک فرودگاه کابل هستند.

وی گفت: " ناتو مأموریت نظامی خود را در افغانستان به پایان رسانده است. هم پیمانان اکنون در فرودگاه هستند. کشورهای مختلف تمام تلاش خود را برای عقب نشینی همه نیروها و بازگرداندن همه تجهیزات انجام داده‌اند."

استولتنبرگ توضیح داد که هر کشوری مسئول تسلیحات و تجهیزات تحویل داده شده به افغانستان است. دبیرکل در پاسخ به این سال که پس از اتمام ماموریت در افغانستان چه اتفاقی برای تجهیزات می افتد، گفت: "چیزهایی از بین رفتند. اما چیزهایی هم باقی ماند."

"تعدادی از کشورهای متحد در نشست امروز با پیشنهاد میزبانی از افغان ها حاضر شدند. اگر ما بتوانیم آنها را خارج کنیم، کشورهایی هستند که آماده پذیرش موقت یا دائمی آنها هستند. آنها همچنین آمادگی خود را برای ارسال هواپیما برای این امر را اعلام کردند."

وی گفت: "به رسمیت شناختن دیپلماتیک مقامات جدید بستگی به اقدامات آینده آنها دارد، اما حفظ ارتباطات فعلی در محل مهم است، برخی از متحدان ما این کار را انجام می دهند."

استولتنبرگ توضیح داد که چنین تماس هایی برای مثال برای سازماندهی حرکت مردم به فرودگاه کابل و نظارت کلی بر وضعیت مفید است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала