گفت‌وگوی تلفنی پوتین و رئیسی درباره اوضاع افغانستان

© Sputnik / Aleksei Druzhinin / ورود به گالری تصاویرگفت‌وگوی تلفنی پوتین و رئیسی درباره اوضاع افغانستان
گفت‌وگوی تلفنی پوتین و رئیسی درباره اوضاع افغانستان  - اسپوتنیک ایران, 1920, 18.08.2021
روسای جمهور روسیه و ایران آمادگی خود را برای کمک به برقراری صلح و ثبات در افغانستان اعلام کردند.

به گزارش اسپوتنیک، سرویس مطبوعاتی کاخ کرملین اعلام داشت که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، وضعیت افغانستان را با ابراهیم رئیسی، همتای ایرانی خود مورد بحث و گفت‌و‌گو قرار دادند.

پیشنهاد پوتین به رئیس جمهور آمریکا در خصوص افغانستان  - اسپوتنیک ایران, 1920, 17.07.2021
پیشنهاد پوتین به جو بایدن در خصوص افغانستان

سرویس مطبوعاتی کاخ کرملین اعلام داشت: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور فدراسیون روسیه با سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران تماس تلفنی برقرار نمودند ... توجه فراوانی به وقایع رخ داده در افغانستان منعطف شد و آمادگی برای کمک به برقراری صلح و ثبات در این کشور مطرح گردید.

شروع پیشروی جنبش رادیکال طالبان (در فدراسیون روسیه سازمان تروریستی و ممنوعه اعلام شده) و تصرف شهرهای بزرگ توسط این جنبش،  وضعیت در افغانستان به ویژه در هفته های اخیر متشنج تر شده است. روز یکشنبه رسانه ها و منابع گفتند که طالبان کنترل همه گذرگاه های مرزی را در دست دارند. در همان روز شبه نظامیان طالب اطلاع دادند که وارد کابل شده و کنترل کاخ ریاست جمهوری را در دست گرفته‌اند. اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان اظهار داشت که "برای جلوگیری از کشتار" کشور را ترک کرد. دوشنبه شب محمد نعیم، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان اعلام کرد که جنگ در افغانستان به پایان رسیده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала