عربستان، حج عمره را برای ایران ممنوع اعلام کرد

© Sputnik / Mikhail Voskresenskiyعربستان، حج عمره را برای ایران ممنوع اعلام کرد
عربستان، حج عمره را برای ایران ممنوع اعلام کرد - اسپوتنیک ایران, 1920, 09.08.2021
Telegram
ریاست امور دینی ترکیه اعلام کرد که عربستان از پذیرفتن زائران ۳۳ کشور جهان از جمله ترکیه برای ادای مناسک «حج عمره» خودداری می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، روزنامه «القدس العربی» چاپ لندن نوشت که ریاست امور دینی ترکیه با صدور بیانیه‌ای خاطرنشان کرده که وزارت حج و عمره عربستان دیروز از آغاز پذیرش هموطنان و افراد مقیم سخن به میان آورد و همچنین از امروز به تدریج از کشورهای مختلف جهان برای ادای مناسک حج عمره متقاضی می‌پذیرد.

عربستان شروع به پذیرش زائران خارجی برای مراسم حج می کند - اسپوتنیک ایران, 1920, 08.08.2021
عربستان شروع به پذیرش زائران خارجی برای مراسم حج می کند

ریاست مزبور خاطرنشان کرد: عربستان ادای مناسک عبادی در «مسجد الحرام» و «مسجد النبی» را مشروط به دریافت واکسن مورد تایید این کشور دانسته است.

ریاست یاد شده توضیح داد: مقامات سعودی روزانه ۶۰ هزار و ماهانه تقریبا ۲ میلیون عمره گذار را پذیرش خواهند کرد.

ریاست مذکور تاکید کرد: در میان کشورهایی که انجام حج عمره برای آنها ممنوع اعلام شده نام ترکیه، آمریکا، امارات، اندونزی، پاکستان، ایران، هند، مصر و لبنان به چشم می‌خورد.

عربستان در اکتبر گذشته انجام مناسک حج عمره را پس از تقریبا ۷ ماه تعطیلی به دلیل شیوع «ویروس کرونا» از سرگرفت و به تقریبا ۲۰ هزار عمره گذار روزانه یعنی ۶۰۰ هزار نفر در ماه، اجازه ورود به مسجد الحرام را داد.

عربستان اخیرا شاهد افزایش میانگین افراد مبتلا به ویروس کرونا است. در مجموع تا شنبه شب ۵۳۲ هزار و ۷۸۵ مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده که از این میان ۸ هزار و ۳۲۰ نفر فوت کرده است .

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала