در آمریکا ثبوت نشت ویروس کرونا از آزمایشگاه چین را ارائه دادند

© REUTERS / Phil Nobleکرونا ویروس در جهان
کرونا ویروس در جهان - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.08.2021
Telegram
اعضای حزب جمهوریخواه آمریکا از مجلس نمایندگان ثبوت نشت ویروس «سارس کووید -2» از آزمایشگاه چین را ارائه دادند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «هیل»، متن این ادعا توسط مایکل مککول جمهوریخواه ارشد کمیته امور خارجی منتشر شده است. این سومین بخش بازرسی های او در رابطه با منشا ویروس کروناست.

این گزارش بر اساس داده هایی که آزاد هستند و گواهی های غیرمستقیم تهیه شده است. به عقیده این بازرس، ویروس کرونا در نتیجه نشت آن از انستیتوی ویروس شناسی «ووهان» چین  در سراسر جهان گسترش یافته است. از اینرو، مقامات آمریکا باید چین را به مسئولیت پذیری فرابخوانند.

در سنا طرح کرونایی بایدن را اسب تروای چند میلیادر دلاری خواندند - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.03.2021
در سنا طرح کرونایی بایدن را اسب تروای چند میلیادر دلاری خواندند

مککول از جمله خواست که کنگره آمریکا، دانشمندان آزمایشگاه « ووهان» چین را مورد تحریم قرار بدهند و این تحریم ها باید شامل حال نمایندگان حزب کمونیست چین هم بشود. پیتر داکزاک جانورشناس  که نماینده آمریکا در ترکیب گروه بین المللی کارشناسان بود نیز شریک این قضیه معرفی شده است. جمهوریخواهان معتقدند که او باید محکوم شود.

برخی از کارشناسان معتقدند که فعلا زود است بطور یکسان در باره منشا ویروس کرونا نتیجه گیری کرد.

ویروس کرونا (Coronaviruses) خانواده بزرگی از ویروس‌ها و عضو خانوادهٔ ویروسی کروناویریده هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری‌های شدیدتری همچون سارس، مرس و کووید ۱۹ را شامل می‌شود. ویروس کرونا در دههٔ ۱۹۶۰ کشف شد و مطالعه بر روی آن‌ها به‌طور مداوم تا اواسط دهه ۱۹۸۰ ادامه داشت. این ویروس‌ها به‌طور طبیعی در پستانداران و پرندگان شیوع پیدا می‌کنند، با این حال تاکنون هفت کروناویروس منتقل شده به انسان، کشف شده‌است. آخرین نوع آن‌ها، کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ (SARS-CoV-2)، در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین با همه‌گیری در انسان شیوع پیدا کرد. این ویروس پس از مدت کوتاهی تمام جهان را درگیر کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала