پس از بهبودی از کرونا، باید این خوراکی ها را بخورید

© Fotolia / Bit24پس از بهبودی از کرونا، باید این خوراکی ها را بخورید
پس از بهبودی از کرونا، باید این خوراکی ها را بخورید  - اسپوتنیک ایران, 1920, 29.07.2021
Telegram
پس از ابتلا به کرونا، پروتئین باید به مقدار کافی در رژیم غذایی وجود داشته باشد - این برای مقابله با تحیلل و آتروفی عضلات در طول بیماری لازم است.

به گزارش اسپوتنیک، متخصص غدد در کلینیک تغذیه پزشکی در روسیه، همکار تحقیقاتی موسسه علمی فدرال "مرکز تحقیقات فدرال تغذیه و بیوتکنولوژی، خانم "یورگیتا واراوا" معتقد است که خوردن پروتئین مهم ترین نکته در رعایت رژیم غذایی پس از بهبودی از کرونا است.

چه رده سنی از سویه جدید ویروس کرونا درامان نیستند  - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.07.2021
چه رده سنی از سویه جدید ویروس کرونا درامان نیستند

به گفته وی، یک رژیم غذایی متعادل و متنوع نقش مهمی در روند بهبودی بعد از کووید 19 نقش اصلی بازی می کند و باید کالری دریافتی از پروتئین بسیار بالا باشد: تا 20-30 کیلو کالری در هر کیلوگرم وزن بدن در روز باید پروتئین بخورید، با در نظر گرفتن شدت بیماری و وزن اولیه بدن این مقدار فرق داد.

همچنین، این متخصص اضافه کرد، پروتئین باید به مقدار کافی در رژیم غذایی وجود داشته باشد - این برای مقابله با تحیلل و آتروفی عضلات در طول بیماری لازم است.

باید مقدار کافی پروتئین در رژیم غذایی وجود داشته باشد - از 1.2 تا 2 گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن پروتئین لازم است، برای مقابله با تحلیل رفتن عضلات، با در نظر گرفتن وضعیت کلیه ها توصیه می شود حداقل سه یا چهار وعده محصول پروتئینی از لیست روزانه غذایی بخورید: شیر، محصولات لبنی، ماست، پنیر دلمه، ماهی، تخم مرغ، مرغ ، گوشت (سوسیس و کالباس شامل نمی شوند)، لوبیا، سویا را حتما در رژیم غذایی خود بگنجانید".

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала