گزینه جدید برای پیشگیری از تکثیر ویروس کرونا

© Depositphotos / Ralwelگزینه جدید برای پیشگیری از تکثیر ویروس کرونا
گزینه جدید برای پیشگیری از تکثیر ویروس کرونا - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.07.2021
Telegram
دانشمندان راهی برای جلوگیری از تکثیر ویروس کرونا پیدا کرده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک، زیست شناسان استرالیایی با مهندسی ژنتیک موفق به سرکوب تولید مثل ویروس SARS-CoV-2 در سلولهای انسانی شده اند. نویسندگان معتقدند که روش پیشنهادی آنها گامی مهم در مبارزه با کووید - 19 خواهد بود. این مقاله در مجله Nature Communications منتشر شده است.

این یافته بر اساس مطالعه قبلی در سال 2019 صورت گرفت، زمانی که دانشمندان مرکز سرطان پیتر مک کالوم در ملبورن ابزاری را برای ویرایش ژن CRISPR ایجاد کردند که RNA های غیرطبیعی را که باعث سرطان در کودکان می شوند، از بین می برد. اکنون  همراه با همکاران موسسه عفونت و مصونیت پیتر دوهرتی در دانشگاه ملبورن ثابت کرده اند که این مورد برای سرکوب تکثیر ویروس RNA SARS-CoV-2 نیز مناسب است.

ابزار ویرایش ژن بر اساس آنزیم CRISPR-Cas13b ساخته شده است که به RNA های هدف متصل شده و بخشی از ژنوم مورد نیاز برای همانند سازی درون سلول را از بین می برد. نویسندگان اثربخشی این روش را در آزمایشگاه - در شرایط  in vitro - روی سلولهای انسانی آلوده آزمایش کردند. آنها موفق به سرکوب تکثیر انواع مختلف ویروس، از جمله سویه های جدید طبقه بندی شده، بر اساس طبقه بندی سازمان بهداشت جهانی، به عنوان گروهی با بالاترین ارزیابی تهدید شدند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала