ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

سلطان داروهای کمیاب فضای مجازی هم در تهران دستگیر شد

CC0 / Pixabay / سلطان داروهای کمیاب فضای مجازی هم در تهران دستگیر شد
سلطان داروهای کمیاب فضای مجازی هم در تهران دستگیر شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 07.07.2021
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت ایران از شناسایی و دستگیری عامل فروش داروهای غیرمجاز در فضای مجازی خبر داد و گفت: از متهم دستگیر شده بیش از ۱۷ هزار قلم انواع داروی نایاب و کمیاب کشف شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از  ایرنا،  سرهنگ داود معظمی گودرزی افزود: در راستای مبارزه با فروشندگان دارو در فضای مجازی طی رصد و پایش صورت گرفته توسط کارشناسان این پلیس، یک کانال تلگرامی با تعداد ۳۵ هزار دنبال کننده شناسایی شد که اقدام به فروش انواع داروی نایاب و کمیاب می نمود.

جزئیات دستگیری سلطان قبر در ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.09.2020
جزئیات دستگیری سلطان قبر در ایران

وی تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا پایتخت اقدامات ویژه خود را آغاز کردند و با بهره گیری از روش های فنی و علمی موفق شدند مجرم را در فضای مجازی شناسایی کنند.

سرهنگ گودرزی خاطرنشان کرد: پس از به دست آمدن اطلاعات هویتی متهم و پس از تشریفات قضایی، مجرم در محل اختفای خود در یکی از مناطق جنوبی تهران دستگیر گردید و بیش از ۱۷ هزار قلم انواع داروی کمیاب و نایاب از وی کشف شد.

رئیس پلیس فتا پایتخت بیان داشت: مجرم پس از انتقال به پلیس فتا هرگونه جرمی را انکار کرد اما با مشاهده مستندات جمع آوری شده توسط پلیس بزه انتسابی را پذیرفت و به جرم خود اقرار کرد.

سرهنگ گودرزی افزود: پلیس فتا با رصدهای مستمر و شبانه روزی خود در فضای مجازی با کسانی در این فضا اقدام به فروش این گونه اقلام کنند، مطابق قانون برخورد خواهد کرد.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با بیان اینکه خرید و فروش محصولات دارویی در فضای‌ مجازی ممنوع است به شهروندان توصیه کرد: با توجه به اینکه امکان ارائه داروهای تقلبی و تاریخ گذشته در فضای مجازی متصور است، بهتر است هرگونه دارو و مواد بهداشتی از داروخانه‌ها یا مراکز بهداشت تهیه و خریداری شود. همچنین کاربران برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تهدیدات و آسیب‌های فضای سایبری و یا اعلام هرگونه موارد مشکوک، به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала