ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

جهانگیری: دستگاه مربوطه باید در اتفاق اتوبوس پاسخگو باشد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / جهانگیری: دستگاه مربوطه باید در اتفاق اتوبوس پاسخگو باشد
جهانگیری: دستگاه مربوطه باید در اتفاق اتوبوس پاسخگو باشد - اسپوتنیک ایران, 1920, 30.06.2021
معاون اول رئیس جمهوری ایران، با ابراز تاسف از جان باختن دو خبرنگار در اثر سانحه اتوبوس در استان‌ آذربایجان غربی گفت: دستگاه مربوطه نباید از این اتفاق شانه خالی کند و همه کسانی که مسئول بودند باید پاسخگو باشند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری ایران، روز چهارشنبه در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران با ابراز تاسف از جان باختن دو تن از خبرنگاران خبرگزاری‌ های ایرنا و ایسنا در حادثه ارومیه، گفت: به خانواده‌ های این دو عزیز تسلیت عرض می‌ کنم و برای بقیه خبرنگاران حاضر در آن ماموریت آرزوی سلامتی و شفا دارم.

بازداشت راننده اتوبوس حامل خبرنگاران در آذربایجان غربی - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.06.2021
بازداشت راننده اتوبوس حامل خبرنگاران در آذربایجان غربی

معاون اول روحانی افزود: دستگاه‌ ها خبرنگاران را به طور مرتب برای بازدید از طرح‌ های خود دعوت می‌ کنند اما متاسفانه اتفاق ناگواری افتاد که دستگاه مربوطه نباید از این اتفاق شانه خالی کند و باید اقدام مناسبی در این رابطه انجام دهد.

جهانگیری تصریح کرد: دستگاه باید حضور داشته باشد و امکانات لازم در حد توان دولت مهیا کند و اطمینان داشته باشد همه کارهایش با امنیت کامل و رفاه مناسب انجام می‌ شود و حتماً کسانی که مسئول بودند باید پاسخگو باشند.

 وی افزود: مطمئن هستم جامعه خبرنگاری این موضوع را پیگیری می‌ کند و من هم از آقای کلانتری می‌ خواهم اقدامات لازم را انجام دهد.

معاون اول رئیس جمهوری ایران، در پاسخ به این پرسش که چرا مقامات مسئول نسبت به این قضیه حتی عذرخواهی نکرده‌ اند اظهار کرد: اگر تخلفی انجام شد، دستگاه مربوطه حتما باید عذرخواهی کند و پاسخگو باشد. اگر دستگاهی کاری انجام دهد و قصور از طرف آن دستگاه باشد مسئولان ذیربط باید عذرخواهی کنند.

معاون اول رئیس جمهوری ایران گفت: من این دو خبرنگار را می‌ شناختم و وقتی که خودم این خبر را شنیدم بسیار متاثر شدم و حتماً تذکر لازم را هم می‌دهم.

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره اعتراضات کارکنان وزارت نفت و اقدام دولت در این زمینه گفت: مصوبه امروز در هیات دولت به همین منظور تصویب شده است. در بودجه مصوب امسال برای کارکنان وزارت نفت محدودیت ایجاد شده بود. امروز از طرف وزیر نفت و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی پیشنهاد مفصلی ارائه و پیشنهاد آنان تصویب شد که این مصوبه ابلاغ می‌شود.

جهانگیری اضافه کرد: این پیشنهاد در حدی دغدغه‌ های کارکنان وزارت نفت و کارکنان رسمی صنعت نفت که در اثر قانون بودجه برای آنان محدودیت اعمال شده است را رفع می‌کند برای کارکنان قراردادی هم قرار شد وزارت تعاون موضوع را پیگیری کند. مصوبه از همین فردا اجرایی می‌شود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала