ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تهران وارد موج پنجم کرونا می شود

© Sputnik / Soheil Ghanbarzadehتهران وارد موج پنجم کرونا می شود
تهران وارد موج پنجم کرونا می شود - اسپوتنیک ایران, 1920, 30.06.2021
معاون درمان ستاد کرونای استان تهران با اشاره به افزایش بار بیماری کرونا در پایتخت، گفت: اگر روند افزایشی به همین شکل تا هفته آینده ادامه داشته باشد، تهران قرمز خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، دکتر نادر توکلی معاون درمان ستاد کرونای استان تهران، درباره وضعیت بیماری کرونا در استان تهران، اذعان کرد: تا پیش از هفته اخیر روند سینوسی و ثابتی داشتیم، اما در طول یک هفته اخیر ۱۰ درصد افزایش موارد بستری و سرپایی را شاهد هستیم و البته مرگ و میر به صورت تاخیری تغییر خواهد کرد. با این اوصاف می‌ توان رسما اعلام کرد که یک هفته است که وارد موج پنجم کرونا شده‌ ایم.

کرونا در ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 29.06.2021
آخرین آمار مبتلایان به کرونا در شبانه روز گذشته در ایران

وی افزود: در ۲۴ ساعت قبل حدود ۱۰۰۰ بستری و ۶۴۰۰ مراجعه سرپایی کرونایی داشتیم و در مجموع ۴۴۰۰ بیمار بستری در تهران داریم.

توکلی در پاسخ به این سوال که آیا مشخص است مراجعان فعلی به بیمارستان‌ ها مبتلا به کدام گونه جهش یافته کرونا هستند یا خیر؟، اظهار کرد: ما سکوئنس ژنی بیماری از بیمار نمی‌ گیریم، زیرا این کار برای همه بیماران منطقی نیست، اما رفتاری که مشاهده می‌ کنیم مربوط به انواع جهش یافته است.

توکلی در ادامه گفت: خود مرکز تهران هنوز نارنجی است، اما چند شهرستان اطراف تهران قرمز شدند. اگر روند افزایشی به همین شکل تا هفته آینده ادامه داشته باشد، خود تهران نیز قرمز خواهد شد.

معاون درمان ستاد کرونا استان تهران درباره علت افزایش بار بیماری در تهران، تصریح کرد: بخشی به علت رفتار ویروس جهش یافته و بخش دیگر به دلیل عدم رعایت پروتکل‌ های بهداشتی است؛ زیرا در فصل گرما قرار داریم و رعایت نکات بهداشتی از جمله ماسک زدن و رعایت تهویه صحیح برای افراد سخت‌ تر می‌ شود و این موارد خود عاملی برای افزایش بار بیماری است.

وی با اشاره به برگزاری کنکور سراسری در روز‌های پیش رو، بیان کرد: طبیعتاً پروتکل‌ های لازم برای این مهم اندیشیده شده است و حتی شرایط برای داوطلبان مبتلا به کرونا و افراد بستری در بیمارستان‌ ها در نظر گرفته شده است و بعید است در این زمینه مشکل خاصی به وجود آید.

معاون درمان ستاد کرونای استان تهران، درباره وضعیت واکسیناسیون کرونا در استان تهران، خاطر نشان کرد: روند واکسیناسیون در حال اجرا است. البته هنوز شلوغی‌ هایی داریم، اما روند واکسیناسیون همچنان به قوت خود باقی است. نکته مهم این است که برخی از سالمندان از تزریق واکسن خودداری می‌ کنند و بر اساس آماری که داریم و بررسی‌ های به عمل آمده بر ۱۲۰۰ سالمند مبتلا به کرونای بستری بالای ۷۰ سال، مشخص شد که ۱۱۵۰ نفر از آن‌ها واکسن نزدند و این یعنی بالای ۹۵ درصد مبتلایان بالای ۷۰ سال در تهران واکسن نزدند و این نشان می‌ دهد که تاثیر واکسیناسیون تا چه حد است و چقدر می‌ تواند جلوی مرگ و میر را بگیرد.

وی با بیان اینکه پیش‌ بینی‌ ها از وضعیت کرونا در تهران افزایشی است، تاکید کرد: یک هفته دیگر صبر می‌ کنیم، اما اگر روند افزایشی همچنان ادامه داشته باشد، به سمت افزایش تخت‌ های بستری می‌ رویم.

توکلی تاکید کرد: وضعیت رعایت پروتکل‌ ها در استان تهران حدود ۷۰ تا ۷۲ درصد است که چندان قابل قبول نیست و باید بیش از ۸۰ درصد باشد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала