ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

آمریکا از کره شمالی خواست تا شهروندان ربوده شده را آزاد کند

© AP Photo / Vincent Yuآمریکا از کره شمالی خواست تا شهروندان ربوده شده را آزاد کند
آمریکا از کره شمالی خواست تا شهروندان ربوده شده را آزاد کند - اسپوتنیک ایران, 1920, 30.06.2021
سفیر آمریکا در سازمان ملل، از کره شمالی خواست تا همه شهروندان دزدیده شده ژاپن و سایر اتباع بازداشت شده را آزاد کرده و به آنها اجازه خروج از این کشور دهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نیویورک پست، توماس گرینفیلد سفیر آمریکا در سازمان ملل، سه‌ شنبه شب طی سخنانی بیان کرد: ربودن شهروندان ژاپن و سایر کشورها و نگه‌ داشتن آنها به اجبار در کره شمالی کاملاً اشتباه و شرم آور است و نمی تواند این روند ادامه داشته باشد.

واکنش و گریه مردم کره‌ شمالی از لاغر شدن رهبرشان - اسپوتنیک ایران, 1920, 30.06.2021
واکنش و گریه مردم کره‌ شمالی از لاغر شدن رهبرشان +عکس

گرینفیلد افزود: ایالات متحده در برابر این اقدام غیرقانونی با مردم ژاپن همبستگی دارد. ما از کره شمالی می خواهیم این افراد را آزاد کرده و به آنها اجازه دهد کره شمالی را ترک کنند.

سفیر آمریکا در سازمان ملل تاکید کرد: ایالات متحده به همکاری نزدیک با متحدان خود برای حل مسئله آدم ربایی ها و سایر موارد نقض حقوق بشر توسط کره شمالی ادامه خواهد داد.

ژاپن معتقد است کره شمالی ۱۷ شهروند این کشور را ربوده است. توکیو همچنین پیونگ یانگ را به دست داشتن در ناپدید شدن شماری از اتباع این کشور متهم کرده است.

از ۱۷ شهروند ربوده شده ژاپنی ۵ نفر آنها در نخستین گفتگوی 'کویزومی' نخست وزیر وقت ژاپن در سال ۲۰۰۲ میلادی با کره شمالی، آزاد شده و به ژاپن برگشتند، کره شمالی می گوید ۸ نفر از ربوده شدگان نیز فوت شده اند ولی از ۴ نفر دیگر خبر ندارد و معتقد است این افراد اصلا وارد کره شمالی نشده‌ اند.

با این حال کره شمالی بهمن سال ۱۳۹۷ برای نخستین بار از زنده بودن دو تن از ربوده شدگان در پیونگ یانگ خبر داد و اعلام کرد این دو نفر که اکنون با خانواده هایشان در پیونگ یانگ زندگی می کنند و علاقه ای به بازگشت به ژاپن ندارند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала