ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

دیدار مشاور ارشد وزارت خارجه ایران با بشار اسد

© AFP 2021 / Anwar Amroدیدار مشاور ارشد وزارت خارجه ایران با بشار اسد
دیدار مشاور ارشد وزارت خارجه ایران با بشار اسد - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.06.2021
علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه کشورمان در امور ویژه سیاسی که در رأس یک هیئت سیاسی به دمشق سفر کرده است امروز با بشار اسد رئیس جمهور سوریه دیدار کرد.

به گزارش اسپوتنیک، علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه ایران در امور ویژه سیاسی که در رأس یک هیئت سیاسی به دمشق سفر کرده است امروز با بشار اسد رئیس جمهور سوریه دیدار و در خصوص روابط دو جانبه و آخرین تحولات سیاسی و میدانی سوریه در صحنه داخلی و بین المللی از جمله وضعیت بشردوستانه و برگزاری نشست آتی کشورهای ضامن در روند آستانه گفتگو کرد.

خاجی در این دیدار توسعه مناسبات اقتصادی را مهمترین اولویت دو کشور در شرایط فعلی به ویژه با توجه به تحریم های ظالمانه آمریکا علیه دو ملت برشمرد و افزود جمهوری اسلامی ایران کماکان به حمایت از دولت و مردم سوریه برای مبارزه با تروریسم ادامه خواهد داد .

وی همچنین بر ضرورت تداوم حل و فصل سیاسی بحران سوریه و برگزاری ششمین نشست کمیته قانون اساسی در ژنو   تاکید کرد.

بشار اسد رئیس جمهور سوریه نیز در این دیدارمتقابلاً برگزاری موفق انتخابات ریاست جمهوری در ایران را مورد استقبال قرار داده و از حمایت های دولت و ملت ایران از کشورش قدردانی نمود. وی همچنین بر اراده مردم سوریه برای مبارزه با اشغالگری و ریشه کنی تروریسم تاکید و موافقت کشورش را با برگزاری نشست آتی کمیته قانون اساسی را اعلام کرد.خاجی در این سفر همچنین با فیصل مقداد وزیر امور خارجه و سایر مقامات این کشور بطور جداگانه دیدار و رایزنی کرد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала