ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

چه بلایی سر افرادی می آید که فایزر و مدرنا تزریق می‌کنند؟

© REUTERS / PASCAL ROSSIGNOLواکسن مدرنا
واکسن مدرنا - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.06.2021
سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA)در باره واکسن های ضد کرونای فایزر و مدرنا هشدار داد.

به گزارش اسپوتنیک، با استناد به گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا تاکنون ۱۲۰۰ بیمار که اکثرا جوان بودند مبتلا به بیماری قلبی شدند که در بین تزریق کنندگان واکسن‌های فایزر و مدرنا به ثبت رسیدند.

 گوگل   - اسپوتنیک ایران, 1920, 08.03.2021
ردیاب قلب و میزان تنفس گوگل + عکس

آنها پس از تزریق این دو واکسن مبتلا به  التهاب عضله قلب شدند. سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) روز 23 ژوئن (چهارشنبه) اعلام کرد که پس از مشورت با مرکز «جلوگیری و کنترل از بیماری‌ها» (CDC) قصد دارد هشداری مبنی بر عارضه التهاب قلبی را برای استفاده کنندگان واکسن‌های کرونای فایزر و مدرنا صادر کند. بیشترین سهم موارد در مردان زیر 24 سال رخ داده است.

داده‌ها حاکی از ارتباط احتمالی این دو واکسن کرونا با موارد التهاب عضلات قلبی در نوجوانان و جوانان آمریکایی است. مرکز نامبرده بیش از 1200 مورد «میوکاردیت» که التهاب عضله قلب است و «پریکاردیت» که التهاب پوشش خارجی قلب است را ردیابی کرده است. بیش از 800 مورد پس از دوز دوم رخ داده است و 65 درصد مربوط به واکسن فایزر بوده است.

طبق گفته بیماران و پزشکان، علائم میوکاردیت شامل درد قفسه سینه، تپش قلب و تنگی نفس است. علیرغم هشدارها، پزشکان و محققان هنوز هم اکیداً توصیه می‌کنند که همه آمریکایی‌های 12 سال به بالا واکسینه شوند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала