ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

آمریکا: توافق هسته‌ای با ایران لازم است ولی کافی نیست

© REUTERS / Pool / Carlos Barriaآمریکا: توافق هسته‌ای با ایران لازم است ولی کافی نیست
آمریکا: توافق هسته‌ای با ایران لازم است ولی کافی نیست - اسپوتنیک ایران, 1920, 22.06.2021
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، با لازم دانستن توافق هسته‌ای با ایران گفت که این توافق برای پرداختن به مسائلی مانند برنامه موشکی این کشور کافی نیست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: "تمام چالش‌هایی که با ایران داریم دشوارتر خواهد شد مگر آنکه محدودیت‌هایی علیه برنامه هسته‌ای این کشور در نظر گرفته شود".

کشورهای غربی به رهبری آمریکا و اسرائیل در سال‌های گذشته ایران را به پیگیری اهداف نظامی در برنامه هسته ای این کشور متهم کرده‌اند. ایران قویاً این ادعاها را رد کرده است. ایران تأکید می‌کند به عنوان یکی از امضاکنندگان پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی (ان‌پی‌تی) و عضوی از آژانس بین المللی انرژی اتمی، حق دستیابی به فناوری هسته‌ای را برای مقاصد صلح آمیز دارد.

کاخ سفید: آمریکا چارچوب زمانی برای توافق هسته ای با ایران تعیین نمی کند - اسپوتنیک ایران, 1920, 21.06.2021
کاخ سفید: آمریکا چارچوب زمانی برای توافق هسته ای با ایران تعیین نمی کند

علاوه بر این، بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکنون بارها از تاسیسات هسته‌ای ایران بازدید کرده‌اند اما هرگز مدرکی که نشان دهد برنامه صلح آمیز انرژی هسته‌ای این کشور به سمت مقاصد نظامی انحراف داشته باشد، پیدا نکرده‌اند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری شامگاه دوشنبه مدعی شد هیچ راهی غیر از دیپلماسی برای جلوگیری از دستیابی دائمی ایران به سلاح هسته‌ای وجود ندارد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала