ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

آغاز تست واکسن «اسپوتنیک وی» روی اطفال و نوجوانان

© Sputnik / Magda Gibelli / ورود به گالری تصاویر اسپوتنیک وی
 اسپوتنیک وی   - اسپوتنیک ایران, 1920, 22.06.2021
آزمایش بالینی واکسن «اسپوتنیک وی» برای نوجوانان از 12 تا 17 سال، اوایل ماه ژوئیه آغاز خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، آناستاسیا راکووا معاون شهردار مسکو در امور توسعه اجتماعی از آغاز آزمایش بالینی واکسن «اسپوتنیک  وی» برای نوجوانان از 12 تا 17 سال خبر داد.  این آزمایشات توسط متخصصان مرکز «گامالیا» در نهادهای پزشکی مسکو اوایل ماه ژوئیه سال جاری (2021) آغاز خواهد شد. هم اکنون داوطلبانی برای این آزمایشات بالینی انتخاب می شوند.

وی در ادامه افزود:« آزمایشات برای شهروندان بالای 18 سال، در سه فاز جریان خواهد داشت.  فاز اول و دوم در دو بیمارستان معتبر کودکان مسکو جریان دارد. پس از جمع‌بندی نهایی، تصمیم شامل کردن نوجوانان در برنامه واکسیناسیون  در مقابل گزینه جدید ویروس کرونا اتخاذ خواهد شد».

زالی: متوسط ابتلا به کرونا در کودکان 2 درصد است  - اسپوتنیک ایران, 1920, 14.06.2021
زالی: متوسط ابتلا به کرونا در کودکان 2 درصد است

واکسن «اسپوتنیک وی» در ماه مه سال 2020 توسط مرکز ملی تحقیقات علمی ویروس شناسی «گامالیا» در روسیه ساخته شد. این واکسن با استفاده از ادنوویروس انسانی ساخته شده و یکی از ارزانترین واکسن های جهان است. هر دوز آن 10 دلار قیمت دارد.  تا پایان سال گذشته، این واکسن برای واکسیناسیون عمومی در روسیه مورد تأیید قرار گرفت که واکسیناسیون شهروندان روسیه در دسامبر سال 2020 آغاز شد که برای شهروندان روسیه کاملا رایگان است.

واکسن «اسپوتنیک وی» ساخت موسسه میکروبیولوژی و اپیدیمیلوژی گامالیا نخستین واکسن ثبت‌شده در جهان است. این واکسن در حال حاضر به طور گسترده در روسیه و ده‌ها کشور دیگر استفاده می‌شود. دومین واکسن روسی «اپی‌واک‌کرونا» نام دارد و ساخت مرکز تحقیقاتی وکتور است که استفاده گسترده از آن در آیندۀ نزدیک برنامه‌ریزی شده است.

هم اکنون واکسن « اسپوتنیک وی» در حدود بیش از 64 کشور جهان با جمعیت کل بیش از 1 میلیارد و 500 میلیون نفر مورد استفاده قرار می گیرد. کارایی این دارو 91,6 درصد بر اساس داده‌های « The Lancet » یکی از معتبرترین مجلات پزشکی جهان اعلام شده است. دیگر کشورها در حال تولید این واکسن برای بازار جهانی هستند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала