خاموشی‌ها تهدیدی برای ساکنان ایران

© Fotolia / peerawat444 برق در ایران
 برق در ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 21.06.2021
Telegram
مصرف برق به کانال ۶۰ هزار مگاواتی رسیده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ایرنا»، افزایش دمای هوا منجر به بالاتررفتن میزان برق در ایران شده است به گونه‌ای که براساس تازه ترین گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران روز 20 ژوئن در ساعت ۱۲ و ۴۶ دقیقه مصرف برق به رقم ۶۰ هزار و ۶۰۱ مگاوات رسید.

مصرف برق در ایران همزمان با افزایش دمای هوا از مرز هشدار عبور کرده و به محدوده خطر وارد شده است که تداوم آن احتمال افزایش خاموشی‌ها را دوچندان می‌سازد، اما راهکار برون رفت از این مرحله خیلی ساده و آسان است خاموش کردن حتی یک لامپ اضافه کارساز است.

کدخدایی: آمارهای فضای مجازی درباره مصرف تعرفه‌ها گمانه‌زنی است - اسپوتنیک ایران, 1920, 18.06.2021
کدخدایی: آمارهای فضای مجازی درباره مصرف تعرفه‌ها گمانه‌زنی است

امسال که یکی از خشک‌ترین سال‌های ۵۰ سال اخیر است با گرمای شدید هوا ناشی از تغییرات اقلیمی نیز همراه شده است. میزان ذخیره نیروگاه‌های کشور ۴۳۷ مگاوات بودو میزان تولیدکلی برق  ۵۴ هزارمگاوات است که نشان از ناترازی عرضه و تقاضای برق است. تداوم ناترازی عرضه و تقاضای برق می‌تواند خاموشی‌های گسترده را به همراه داشته باشد.

روند مصرف برق در بازه زمانی عصرگاهی روز20 ژوئن نیز به رقم کم سابقه ۵۷ هزار و ۳۳۹ مگاوات رسید و این درحالی است که پارسال و در زمان مشابه رقم مصرف ۵۲ هزار و ۴۰۳ مگاوات بوده است.

بررسی روند مصرف برق در ساعت ۱۲ و ۴۶ دقیقه با زمان مشابه آن در سال گذشته که ۵۱ هزار و ۱۸۱ مگاوات بوده نشان از افزایش مصرف بیش از ۹ هزار مگاواتی دارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала