ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

رسانه: مقام ارشد چینی با اطلاعاتی درباره ویروس کرونا به آمریکا گریخت

© AP Photo / Ng Han Guanرسانه: مقام ارشد چینی با اطلاعاتی درباره ویروس کرونا به آمریکا گریخت
رسانه: مقام ارشد چینی با اطلاعاتی درباره ویروس کرونا به آمریکا گریخت - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.06.2021
رسانه های مخالف چین: دونگ جینگ وی معاون وزیر امنیت دولت چین به همراه دخترش به ایالات متحده گریخت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه دیلی بیست، بر این اساس این مقام ارشد چینی در اواسط ماه فوریه چین را ترک کرد تا اطلاعات مربوط به موسسه ویروس شناسی ووهان را به واشنگتن منتقل کند. چنین اطلاعاتی می تواند بر موقعیت دولت رئیس جمهور بایدن در مورد منشا ویروس کرونا تأثیر بگذارد. رسانه ها تأکید می کنند که این اطلاعات تأیید نشده است، اما در صورت تأیید، دونگ جینگ وی می تواند به بالاترین رتبه پناهنده در تاریخ چین تبدیل شود.

نیکلاس افتیمیادس، کارشناس سابق پنتاگون و سیا، این گزارش ها را "فقط شایعه" خواند. وی خاطرنشان کرد که این امر به طور منظم به عنوان بخشی از جنگ اطلاعاتی بین پکن و مخالفان چین اتفاق می افتد.

سازمان بهداشت جهانی در ماه مارس گزارش کامل گروهی از متخصصان را که از ووهان بازدید کرده بودند منتشر کرد. ووهان جایی است که بیماری همه گیر COVID-19 در اصل از آنجا شیوع پیدا کرده است. آنها این فرضیه را اعلام کردند که شیوع ویروس کرونا از طریق نشت از آزمایشگاه بسیار بعید است و پیشنهاد کردند که کووید-19 از خفاش ها از طریق حیوان دیگری به انسان منتقل شده است. در ایالات متحده و در 13 کشور دیگر از یافته های کارشناسان ابراز نگرانی کردند و خواستار لزوم تحقیقات مستقل شدند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала