کودک آزاری و همسر آزاری، صدر علل تماس با اورژانس

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / کودک آزاری و همسر آزاری، صدر علل تماس با اورژانس
کودک آزاری و همسر آزاری، صدر علل تماس با اورژانس - اسپوتنیک ایران, 1920, 18.06.2021
Telegram
کارشناس مسئول اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی ایران، کودک آزاری و همسر آزاری را در صدر علل تماس مردم با اورژانس اجتماعی اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، ‌آمنه سماوات، کارشناس مسئول اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی ایران در این خصوص گفت: دلیل کودک آزاری تنها ناشی از آسیب‌های اجتماعی نیست بلکه گاه به دلیل عدم آگاهی یا نبود مهارت در فرزند پروری رخ می‌دهد.

رانندگی پسربچه چینی با ماشین اسباب بازی در خیابان شلوغ ( فیلم)  - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.04.2021
واکنش‌ها به کودک‌آزاری هوادار استقلالی در خراسان +ویدئو، عکس

وی با اشاره به خط تماس ۱۲۳ اورژانس اجتماعی، گفت: بیشترین تماس مردم با اورژانس اجتماعی در رتبه اول به دلیل کودک آزادی و در رتبه دوم به علت همسر آزاری است.

به گفته سماوات، بر اساس آمار موجود در چند سال اخیر شاهد افزایش خدمات اورژانس اجتماعی هستیم که دلیل اصلی آن ، شناخته شدن خط ۱۲۳ و اورژانش اجتماعی به عنوان نهاد حمایت کننده و اعتماد جامعه به حمایت کنندگی این نهاد است و بخشی دیگر نیز به دلیل آسیب نو پدید فضای مجازی و اینترنت و ماهواره است.

سماوات ادامه داد: آسیب‌های اجتماعی زنجیره وار هستند و با افزایش یک آسیب اجتماعی، آسیب‌های دیگر نیز افزایش می‌یابد. مثلا با افزایش اعتیاد و مشکلات اقتصادی و معیشتی و...، طلاق نیز افزایش می‌یابد.

وی گفت: شناسایی آسیب‌های اجتماعی براساس پژوهش‌ها و آمارها و آموزش مهارت‌های مرتبط با پیشگیری، می‌تواند نقش کمک کننده‌ای در کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته باشد. عوامل آسیب‌های اجتماعی بسیار زیاد است و در بررسی مسائل و آسیب‌های اجتماعی باید عوامل زیستی، روانی، محیطی که تاثیر گذارند مورد بررسی قرار گیرد و علت به وجود آمدن یک آسیب اجتماعی مشخص شود تا بتوان راه درمان متناسب را انتخاب کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала