ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

وزیر خارجه انگلیس خواستار اجرای کامل برجام از سوی ایران شد

© AFP 2021 / Ben Stansallوزیر خارجه انگلیس خواستار اجرای کامل برجام از سوی ایران شد
وزیر خارجه انگلیس خواستار اجرای کامل برجام از سوی ایران شد  - اسپوتنیک ایران, 1920, 16.06.2021
وزیر امور خارجه انگلیس که در پارلمان این کشور سخنرانی می کرد، ادعاهایی را درباره مسئله هسته ای ایران مطرح کرد.

 به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، دومینیک راب که روز سه شنبه در جلسه ای در پارلمان انگلیس سخنرانی می کرد، درباره برنامه هسته ای ایران مدعی شد: ایران به طور سیستماتیک در حال عدم پایبندی به برجام است و ما که با شرکای اروپایی و با آمریکا، چین و روسیه در این زمینه همکاری می کنیم، انتظار و درخواست بازگشت به پایبندی کامل را داریم. 

شرایط احیای برجام در اجلاس سران اتحادیه اروپا و آمریکا بحث شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 15.06.2021
شرایط احیای برجام در اجلاس سران اتحادیه اروپا و آمریکا بحث شد

 راب در بخش دیگری از سخنانش و در پاسخ به یک نماینده پارلمان ادامه داد: تمامی طرف ها موافقت که ایران باید به پایبندی کامل به توافق بازگردد و پیش رفت هایی هم در مذاکرات وین انجام شده است اما نتیجه ای موفقیت آمیز هنوز از تضمینی بودن فاصله ی زیادی دارد. نمی توان این مذاکرات را ادامه داد تا بی نتیجه بمانند؛ ما باید شاهد بازگشت به پایبندی کامل باشیم. اشاره  ای که به لزوم توافقی  «طولانی تر و مستحکم تر»  شد درست است، همان طور که عنوان شده است، این کار برای اطمینان یافتن از نه فقط این است که تضمینی دائمی درباره مسئله هسته ای داشته باشیم، بلکه برای این است که فعالیت ثبات زدایی را که ایران از آن ها پشتیبانی می کند، پرداخته شود. 

اظهارات وزیر امور خارجه انگلیس درباره برنامه هسته ای ایران در پی این مطرح می شود که ایران دو سال پیش در پی خروج آمریکا از توافق هسته ای در سال ۲۰۱۸ و بدعهدی کشورهای اروپایی در عمل به تعهداتشان در زمینه عادی سازی روابط تجاری با ایران و کاهش تاثیر تحریم های آمریکا، اعلام کرد که در چند گام تعیین شده، اجرای تعهدات داوطلبانه هسته ای اش را کاهش می‌دهد. 

 ایران اعلام کرده است که به محض بازگشت تمام اعضای اصلی توافق هسته ای به پایبندی کامل به تعهداتشان در توافق، اقدامات جبرانی اش را به حالت اول باز می گرداند. 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала