روش غیرمنتظره دانشمندان برای مقابله با کووید-۱۹

© REUTERS / Phil Nobleروش غیرمنتظره دانشمندان برای مقابله با کووید-۱۹
روش غیرمنتظره دانشمندان برای مقابله با کووید-۱۹ - اسپوتنیک ایران, 1920, 16.06.2021
Telegram
گروهی از محققان دانشگاه "ييل" دریافتند که سرماخوردگی می‌ تواند از کووید-۱۹ محافظت کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از دیلی میل، دانشمندان این دانشگاه معتقدند، که سرماخوردگی ایمنی در افراد بیمار ایجاد می کند که می تواند از مبتلا شدن به ویروس کرونا جلوگیری کند و این کشف میتواند برای یافتن راه های بهتری برای درمان کووید-۱۹ نقطه عطفی باشد.

واکسن ایرانی اسپری کرونا در مراحل نهایی ساخت پیش بالینی است - اسپوتنیک ایران, 1920, 16.06.2021
واکسن ایرانی اسپری کرونا در مراحل نهایی ساخت پیش بالینی است

به گفته آنها، واکنش سیستم ایمنی تحریک کننده‌ های ژن است که به مراحل اولیه بیماری واکنش نشان می دهند و از تکثیر ویروس در بدن جلوگیری می کنند.

محققان پیش از این دریافته بودند که افزایش مصونیت از سرما می تواند از انسان ها در اثر آنفلوانزا محافظت کند، بنابراین دانشمندان شروع به جستجوی راهی مشابه برای مبارزه با کووید-۱۹ کردند.

پیش از این پزشکان امریکایی در پی یک مطالعه به نتیجه رسیدند که مصرف دوز بالای ویتامین D قادر به بهبود وضعیت بیماران مبتلا به انواع شدید یا متوسط کووید-۱۹ نیست.

در تحقیقاتی که در این خصوص صورت گرفت ۲۴۰ بیمار مبتلا به کرونا شرکت کردند. کارشناسان آنها را به دو گروه تقسیم نمودند، افراد گروه اول روزانه یک دوز ۲۰۰ هزار واحدی (ویتامین D3 IU) دریافت کردند؛ به گروه دوم بادام زمینی داده شد. همه بیماران تحت یک دوره درمان استاندارد با استفاده از آنتی بیوتیک ها و دارو های ضد التهاب قرار گرفتند.

هدف اصلی این مطالعه آزمایش ویتامین D به عنوان یک عامل برای کاهش مدت زمان ماندن در بیمارستان بود. دانشمندان همچنین اثر این ویتامین را در موارد بستری شدن بیماران به بخش مراقبت های ویژه ارزیابی کردند.

مشخص شد که هیچ دلیلی برای استفاده از دوز بالای ویتامین D در بیماران مبتلا به کووید-۱۹ شدید وجود ندارد. با این حال گفته شد که این بدان معنی نیست که اثر مثبت این ویتامین رد می شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала