ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

این قسمت از مرغ را هرگز نخورید

© Fotolia / Mara Zemgalieteاین قسمت از مرغ را هرگز نخورید
این قسمت از مرغ را هرگز نخورید  - اسپوتنیک ایران, 1920, 16.06.2021
قلوه و اندام های داخلی بدن مرغ، به دلیل امکان تزریق مواد شیمیایی به بدن آنها بهتر است خورده نشود.

به گزارش اسپوتنیک، متخصص تغذیه سرگی سینیتسین در مقاله ای می نویسد که امروز خوردن مرغ بسیار محبوب است. با این حال همه نمی دانند که استفاده از بعضی از قسمت های مرغ برای غذا خوب نیست.

سوپ - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.03.2020
سوپ مرغ برای درمان بیماری کرونا

وی توضیح داد: خطرناک ترین قسمت مرغ اندام های داخلی آن است.

سرگی گفت: "اگر برخی از انگل ها وارد مرغ شوند و یا بدن آنها با برخی مواد شیمیایی پر شود، اندام های داخلی من جمله جیگر و قلوه قبل از هر چیز آسیب می بینند. به طور معمول  اندام های داخلی خطرناک ترین آنها هستند. و ایمن ترین قسمت مرغ، سینه آن است."

به گفته وی، هنگام پخت و برای پاکسازی گوشت مرغ از مواد نامطلوب، استفاده از حداکثر عملیات حرارتی ضروری است. بهتر است دو بار مرغ را  آب بپزید.

سرگی گفت: "مرغ باید حداقل دو بار پخته شود: اولین بار- چند دقیقه آبپز شود و آب گوشت را تخلیه کنید، سپس برای مدت طولانی بپزید، بدین ترتیب تا آنجا که ممکن است پخت آن ایمن می شود. سرخ کردن مرغ ، پختن آن، خورشت یا آبپز هم جداگانه باشد، اما اول، من به شما توصیه می کنم مرغ را در ابتدا با آب بپزید، تا نگران انگل ها و یک دسته از آنتی بیوتیک ها نباشید".

وی خاطرنشان کرد که بهتر است مرغ های مزارع کشاورزی ترجیح داده شود، اگرچه ممکن است به نظر برخی از تولیدکنندگان مرغ لاغر مزرعه ای جذاب نباشد.

وی گفت: "برخی از تولید کنندگان محصولات را دستکاری می کنند، محلولی را تزریق می کنند، آنها را برای بزرگتر شدن مرغ ها آماده می کنند. اما مرغ مزرعه ای، که ممکن است نازک تر باشد یا خیلی سفید نباشد، اما بسیار مفیدتر باشد. البته، هنگام انتخاب بررسی کنید که مرغ بوی آمونیاک یا بوی مواد شیمیایی ندهد".

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала