وزیر بهداشت: توزیع واکسن‌های ایرانی کرونا آغاز شد

© Photo / Tasnimسعید نمکی
سعید نمکی - اسپوتنیک ایران, 1920, 15.06.2021
Telegram
بر اساس برخی بدعهدی‌ها ورود واکسن به کشور با مشکلاتی مواجه شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «تسنیم»، سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران، روز 15 ژوئن (سه شنبه) اظهار داشت که برای افتتاح دو پروژه مهم که سال‌ها معوق مانده بود تلاش زیادی انجام شد که خوشبختانه با سرعت بخشیدن به آن به ثمر رسید.

وی در ادامه افزود: « این موضوع به‌دلیل مشکلات ناشی از کرونا بود. بر اساس برخی بدعهدی‌ها ورود واکسن به کشور با مشکلاتی مواجه شد. خوشبختانه با پیگیری‌های صورت‌گرفته ورود واکسن به کشور از سر گرفته شد و از این هفته مشکلی برای تزریق نداریم.

واکسن انستیتو پاستور ایران با نام پاستوکووَک - اسپوتنیک ایران, 1920, 07.06.2021
واکسن انستیتو پاستور ایران با نام "پاستوکووَک"

با پیگیری‌های یک‌ساله راه 20ساله را در سال‌های اخیر پیمودیم. اولین واکسن‌های تولید داخلی از امروز توزیع می‌شود و هفته بعدی دومین گروه مجوز می‌گیرند و تا پایان تابستان به یکی از تولیدکنندگان بزرگ واکسن در جهان تبدیل می‌شویم».

پیشتر، رضا مظهری، مدیر اجرایی مطالعات بالینی واکسن تولیدی ستاد اجرایی فرمان امام با تاکید بر روند مناسب تولید واکسن «کوو ایران برکت» اعلام کرد که با آغاز تولید از ابتدای خرداد تاکنون حدود سه میلیون دوز واکسن تولید شده است و از تیرماه با راه‌اندازی خط تولید جدید، ماهانه ۱۱ میلیون دوز واکسن تولید خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرده بود که واکسن های تولیدی به محض صدور مجوز توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای استفاده عموم آماده سازی می شوند. ظرفیت تامین بخش عمده نیازهای فعلی با واکسن ایرانی کرونا فراهم شده است و به محض اینکه وزارت بهداشت مجوز لازم را صادر کند، واکسن داخلی آماده تزریق به هموطنان است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала