ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

گفتگوی نخست وزیر جدید اسرائیل و بایدن در خصوص ایران

© Photo / IRNAگفتگوی بایدن و نخست وزیر جدید اسرائیل در خصوص ایران
گفتگوی بایدن و نخست وزیر جدید اسرائیل در خصوص ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 14.06.2021
کاخ سفید در بیانیه ای از گفتگوی تلفنی نخست وزیر جدید اسرائیل با رئیس جمهور آمریکا و توافق دو طرف برای هماهنگی پیرامون موضوعات منطقه ای از جمله ایران خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، نخست وزیر جدید اسرائیل در نخستین گفتگوی تلفنی خود پس از تصدی این منصب با جو بایدن رئیس جمهور آمریکا رایزنی کرد.

نفتالی بنت، نخست وزیر جدید اسرائیل شد  - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.06.2021
نفتالی بنت، نخست وزیر جدید اسرائیل شد

بر اساس این خبر، کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد که بایدن شامگاه یکشنبه به منظور تبریک نخست وزیری بنت به صورت تلفنی با وی گفتگو کرد.

طبق این بیانیه، بایدن در این تماس تلفنی بر حمایت ثابت از روابط آمریکا و اسرائیل و پایبندی راسخ به امنیت این کشور تاکید کرد.

رئیس جمهور آمریکا همچنین از عزم خود برای تعمیق همکاری بین ایالات متحده و اسرائیل پیرامون چالش ها و فرصت های مختلف در منطقه خبر داد.

بیانیه کاخ سفید می افزاید: دو طرف و تیم هایشان به شکل نزدیک پیرامون موضوعات متعلق به امنیت منطقه ای از جمله ایران هماهنگی خواهند کرد.

در همین حال دفتر نخست وزیر جدید اسرائیل هم اعلام کرد که بنت نخستین تماس تلفنی خود را با بایدن برقرار کرد و از رئیس جمهور آمریکا به عنوان دوست بزرگ اسرائیل یاد کرد.

طبق اعلام دفتر بنت، وی همچنین بر پایبندی به تحکیم روابط بین دو طرف و تقویت راهکارهای همکاری جهت تضمین امنیت اسرائیل تاکید کرد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала