ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

حدود 60 میلیون دوز واکسن در آمریکا باید نابود شوند

© AFP 2021 / OLI SCARFFحدود 60 میلیون دوز واکسن در آمریکا باید نابود شوند
حدود 60 میلیون دوز واکسن در آمریکا باید نابود شوند - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.06.2021
ایالات متحده 60 میلیون دوز واکسن ویروس کرونا را از بین می برد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نیویورک تایمز، تولیدکننده واکسن ویروس کرونا در آمریکا جانسون مجبور است 60 میلیون دوز واکسن را به دلیل خطا در کارخانه ای در بالتیمور از بین ببرد.

سازمان غذا و داروی آمریكا معتقد است كه چندین دسته واكسن ممكن است آلوده و در نتیجه غیرقابل استفاده باشد. به دستور این سازمان، Emergent BioSolutions که واکسن Johnson & Johnson را تولید می کند، انتشار آن را متوقف کرده است زیرا اجزای تشکیل دهنده دارو به طور تصادفی با واکسن AstraZeneca اشتباه گرفته شده است. FDA در حال آزمایش میلیون ها دوز AstraZeneca تولید شده در بالتیمور برای تشخیص موارد مشکل دار است.

براساس این نشریه، سازمان غذا و داروی ایالات متحده در نظر دارد اجازه دهد حدود 10 میلیون دوز جانسون و جانسون در این ایالت توزیع شود یا به سایر كشورها ارسال شود. در همان زمان، آژانس می‌خواهد به گیرندگان واکسن هشدار دهد که نهاد تنظیم کننده‌ نمی توانند تضمین کنند که Emergent BioSolutions از استانداردهای تولیدی تعیین شده پیروی کرده است.

ذکر شده است که از دست دادن 60 میلیون دوز جانسون، نقشه جو بایدن، رهبر آمریکایی برای توزیع واکسن در سایر کشورها را بر هم ریخت. دولت ریاست جمهوری باید منتظر بماند تا FDA تمام بررسی ها را انجام دهد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала