ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

درگیری شدید بین نمایندگان پارلمان بولیوی + ویدئو

© Sputnik / Stringerدرگیری شدید بین نمایندگان پارلمان بولیوی + ویدئو
درگیری شدید بین نمایندگان پارلمان بولیوی + ویدئو - اسپوتنیک ایران, 1920, 10.06.2021
دو عضو کنگره بولیوی روز سه شنبه در جلسه علنی پارلمان که به گزارش مربوط به بازداشت جینین انیس رئیس جمهور راستگرای سابق اختصاص داشت، با مشت و لگد به جان هم افتادند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فرارو، بر اساس تصاویری که از تلویزیون پخش می‌شد، در حالی که فرناندو دل کاستیو وزیر کشور در حال خواندن گزارش بود، سناتور هری مونترو از حزب راستگرای کریموس (مخالف) و آنتونیو گابریل کلوکه از جنبش به سمت سوسیالیسم (حزب حاکم) با یکدیگر در صحن مجلس درگیر شدند.

وزیر کشور به ویژه به اوضاع سیاسی ناشی از استعفای اوو مورالس رئیس جمهور سابق در سال ۲۰۱۹ اشاره کرد و اتهامات حزب حاکم و متحدانش را در مورد کودتای مخالفان پس از انتصاب یک رئیس جمهور موقت که خانم انیس بود، تکرار کرد.

مخالفان در مقابل زندانی کردن انیس را در ماه مارس محکوم کردند و آن را نقض قانون دانستند. مخالفان همچنین اتهام کودتا را رد کردند و اطمینان دادند که مردم بولیوی سال ۲۰۱۹ علیه مورالس که متهم به تقلب در انتخابات بود، قیام کردند.

وزیر کشور سپس خطاب به نمایندگان عضو حزب مخالف کریموس شعار «همدست، همدست!» سر داد. رهبر حزب کریموس، لوییز فرناندو کاماچو فرماندار منطقه سانتاکروز در شرق بولیوی است که نقش مهمی در سقوط اوو مورالس ایفا کرد.

سناتور مونترو از وزیر کشور خواست احترام را رعایت کند که کلوکه و عده‌ای از هم حزبی هایش به او معترض شدند. دو نفر سپس دست به یقه شدند و کلوکه روی زمین افتاد و رقیبش او را زیر مشت و لگد گرفت.

دو نماینده دیگر، تاتیانا آنیاز از کریموس و ماریا آلانوکا از جنبش به سمت سوسیالیسم نیز در مکان دیگری از پارلمان با یکدیگر درگیر شدند و مو‌های یکدیگر را کشیدند. جلسه پارلمان برای بازگشت آرامش تعلیق شد و وزیر در نهایت توانست گزارش خود را به پایان برساند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала