ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

علت گرسنگی شبانه شما چیست؟

© Fotolia / YakobchukOlenaعلت گرسنگی شبانه شما چیست؟
علت گرسنگی شبانه شما چیست؟  - اسپوتنیک ایران, 1920, 08.06.2021
اسوتلانا فوس، متخصص تغذیه در مقاله ای می نویسد که چرا بسیاری از افراد عصرها یا شب هنگام خواب احساس گرسنگی می کنند.

به گزارش اسپوتنیک، اسوتلانا فوس متخصص تغذیه در روسیه اعتقاد دارد که  کمبود آب بدن یکی از دلایلی است که افراد می خواهند شب ها غذا بخورند. گرسنگی شبانه همچنین می تواند به علت کمبود غذا در وعده های غذایی قبلی باشد.

گرسنگی و ارتباط آن با سرطان - اسپوتنیک ایران, 1920, 16.05.2020
گرسنگی و ارتباط آن با سرطان

این متخصص می گوید: "یک صبحانه سبک، خوردن سالاد برای ناهار و چند فنجان قهوه به طور حتم منجر به پرخوری در عصر می شود."

او توصیه می کند که یک صبحانه دلچسب بخورید، میان وعده و یک ناهار دلچسب و کافی را فراموش نکنید. فوس توصیه می کند: "برای همه کس، سه وعده در روز کافی است، نکته اصلی این است که کالری دریافتی روزانه را روی این سه وعده به طور مساوی تقسیم کنید."

بعد از ظهر (حدود 17 ساعت)، شما باید 80 درصد از رژیم روزانه را مصرف کنید. توصیه می شود شام را حداکثر سه تا چهار ساعت قبل از خواب بخورید، در نتیجه شب ها به سمت یخچال نمی روید و گرسنگی شبانه را احساس نمی کنید.

پیش از این در خبرها آمده بود که گرسنگی متناوب - وقتی بین وعده های غذایی، 14 ساعت یا بیشتر وقفه طولانی باشد، می تواند برای سلامتی مضر باشد.

گرسنگی متناوب یعنی غذا خوردن در یک زمان خاص و عدم غذا خوردن به طور طولانی که برای بدن بسیار مضر می باشد. در موارد گرسنگی، روز به دو بازه زمانی تقسیم می شود: به عنوان مثال 16 ساعت بعلاوه 8 ساعت یا 20 ساعت بعلاوه 4 ساعت، اگر شما 20 ساعت به خودتان گرسنگی بدهید و این کار را به طور متناوب تکرار کنید به بدن ضرر می رساند. با این حال گرسنگی متناوب متابولیسم را تغییر می دهد که می تواند برای بسیاری از افراد حیاتی باشد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала