ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

روزنامه نگار تُرک پس از زدن دوز دوم واکسن "افغان" شد

© REUTERS / YARA NARDIروزنامه نگار تُرک پس از زدن دوز دوم واکسن "افغان" شد
روزنامه نگار تُرک پس از زدن دوز دوم واکسن افغان شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 08.06.2021
روزنامه نگار ترکیه ای، پس از دریافت دو دوز واکسن ویروس کرونا متوجه شد که در پاسپورت واکسیناسیونش در ستون "تابعیت" نوشته شده است "افغانستان".

به گزارش اسپوتنیک، احمد توناگور روزنامه نگار ترکیه ای، پس از دریافت دو دوز واکسن ویروس کرونا از طریق برنامه "حس" (کد شخصی که توسط وزارت بهداشت ترکیه برای پیگیری وضعیت بیماری در این کشور وارد شده است)، دارنده پاسپورت واکسیناسیون شد.

​وی در پاسپورت خود، متوجه شد که در ستون "تابعیت" نوشته شده است "افغانستان". توناگور متعجب گفت: چه کسی فکرش را می کرد، ما با مشکلی روبرو شویم که در زندگی یک شخص اختلال ایجاد شود.

به گفته سوگیم بگوم یاووزروزنامه نگار روزنامه سؤزجؤ، احمد توناگور درباره این حادثه گفت: روز جمعه نوبت دوم واکسن Biontech در بیمارستان دولتی بدروم داشتم، به من گفتند که یک ساعت پس از واکسیناسیون در برنامه حس، من می توانم پاسپورت واکسیناسیون خود را کامل کنم زیرا دوز دوم را دریافت کردم. پاسپورت بین المللی صادر شد و در ستون شهروندی افغانستان نوشته شد.

همان گذرنامه واکسیناسیون حاوی شماره شناسنامه من از شهروندان جمهوری ترکیه و شماره گذرنامه من است. من افغان شدم. الان دارم تحقیق می کنم که کجا باید بروم. دیگران نیز با مشكل مشابهی روبرو شده اند.

توناگیور درمورد این واقعیت که نامه های زیادی از خوانندگانش دریافت کرده است، نتیجه گیری کرد: من نامه های زیادی از خوانندگان دریافت کرده ام، که آنها هم گفته اند من هم افغانستانی شده ام. خوانندگانی که برای من کاملاً ناآشنا هستند. آنها همچنین نمی دانند چه باید بکنند. من در تلاش هستم تا به سیستم انتصاب پزشک مرکزی (MHRS) برسم. من مات و مبهوت هستم، من نمی دانم چگونه این مسئله را برطرف کنم. ما با مشکلی روبرو هستیم که زندگی فرد را مختل می کند. من بلافاصله متوجه نشدم که چگونه پاسپورت خود را دریافت کردم، چه کسی می توانسته به چنین چیزی فکر کند؟

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала