واکنش جهانگیری به ادعاهای کاندیداهای ریاست جمهوری

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / واکنش جهانگیری به ادعاهای کاندیداهای ریاست جمهوری
واکنش جهانگیری به ادعاهای کاندیداهای ریاست جمهوری - اسپوتنیک ایران, 1920, 07.06.2021
Telegram
معاون اول رئیس جمهور ایران به سخنان کاندیداهای ریاست جمهوری واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور ایران در توئیتر خود به ادعاهای 7 کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری 1400 واکنش نشان داد.

وی با انتقاد از شیوه برگزاری مناظره و همچنین سخنان کاندیدا‌های انتخابات ریاست جمهوری، گفت: هفت نامزد ریاست جمهوری درباره مسائل اقتصادی کشور مورد پرسش قرار گرفتند بدون آنکه هیچ سوالی درباره ‎تحریم‌های ظالمانه و آثار آن بر اقتصاد و نیز بحران ‎کرونا و پیامد‌های آن بر اشتغال و معیشت مردم مطرح شود.

وی در حساب کاربری خود در توئیتر با اشاره به مطالب مطرح شده در نخستین مناظره تلویزیونی کاندیدا‌های انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری نوشت:

" اولین ‎مناظره نامزدان ریاست جمهوری را دیدم، هم برنامه‌ریزی و هم اجرا عجیب بود. هفت نامزد ریاست جمهوری درباره مسائل اقتصادی کشور مورد پرسش قرار گرفتند بدون آنکه هیچ سوالی درباره ‎تحریم‌های ظالمانه و آثار آن بر اقتصاد و نیز بحران ‎کرونا و پیامد‌های آن بر اشتغال و معیشت مردم مطرح شود.

‏هیچ نامزدی به این مسئله نپرداخت و پنج نامزد همسو نیز یک صدا، خرابی همه اوضاع را تنها به این دولت ارجاع دادند.

آن‌ها نگفتند مقصر ارجاع ‎پرونده هسته‌ای کشور به ‎شورای امنیت سازمان ملل تحت مدیریت آمریکا در سال 1385 چه تیمی و چه جریانی بود و چه هزینه‌های سنگینی بر کشور تحمیل کرد.

‏آن‌ها نگفتند دولت اول روحانی چگونه توانست ایران را از ذیل ‎فصل هفتم شورای امنیت خارج و تحریم‌ها را رفع کند و ‎برجام، ثبات اقتصادی، دستیابی به نرخ ‎تورم تک رقمی و رشد اقتصادی 12 درصدی در سال 95 سبب شد تا دولت دوم روحانی با رای 24 میلیونی مردم تشکیل شود.

‏آن‌ها نگفتند با خروج ‎ترامپ از ‎برجام در سال 97 و وضع سنگین‌ترین تحریم‌ها و راه اندازی ‎جنگ اقتصادی بی سابقه در طول سه سال اخیر، مردم با چه تنگنا‌های اقتصادی شدیدی مواجه شدند.

‏آن‌ها نگفتند که در این مدت چه جریانی نگذاشت راه‌های خروج کشور از ‎تحریم‌ها و باز شدن در‌های ‎اقتصاد که نتیجه مستقیم آن کاهش رنج‌ها و نگرانی‌های مردم بود به فرجام برسد.

آن‌ها احتمالا باید بدانند که اداره اقتصاد کشور در تحریم و بدون تحریم سیاست‌ها و اولویت‌های متفاوتی دارد.

‏اگر فهم مسائل واقعی کشور و راه حل‌های به دور از شعار و تبلیغات سیاسی مد نظر باشد باید ‎صدا و سیما امکان ‎پاسخگویی وزرا و اظهارات نخبگان و کارشناسان مطلع را فراهم کند. تنها با گروه خود به ‎قاضی رفتن خود را ‎راضی کردن است."

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала