ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ماس: گفتگوها درباره توافق با ایران در مرحله پایانی است

© Sputnik / Alexander Tscherbak / ورود به گالری تصاویرماس: گفتگوها درباره توافق با ایران در مرحله پایانی است
ماس: گفتگوها درباره توافق با ایران در مرحله پایانی است - اسپوتنیک ایران, 1920, 07.06.2021
وزیر خارجه آلمان گفتگوها درباره توافق هسته‌ای با ایران را در مراحل پایانی دانست.

به گزارش اسپوتنیک، گفتگوهای وین در مورد احیای کامل برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در مورد برنامه هسته ای ایران در مرحله پایانی قرار دارد. این را هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان روز دوشنبه در سخنرانی در برلین در افتتاحیه نوزدهمین کنفرانس روسای نمایندگی های دیپلماتیک آلمان در خارج از کشور اظهار داشت.

وی گفت: "این واقعیت که ما در وین در خط پایان مذاکرات برای احیای توافق هسته ای هستیم البته نتیجه استقامت و اطمینان اروپا است. و ما امیدواریم که ایران اکنون به سرعت اراده سیاسی برای انجام این مذاکرات برای رسیدن به خط  پایان را نشان دهد. "

هیئت‌های ایران و پنج کشور (روسیه، انگلیس، آلمان، چین و فرانسه) به عنوان بخشی از دور پنجم گفتگوهای بازگشت کامل توافق هسته ای ایران جلسه حضوری کمیسیون مشترک را برگزار کردند که از 25 مه آغاز شد. در ابتدا، شرکت کنندگان قصد داشتند مذاکرات را در اوایل ماه ژوئن به پایان برسانند. تدوین توافق نامه آینده در مورد احیای کامل برجام در مرحله پیشرفته است. نمایندگان کشورهای عضو برجام همچنین در حال رایزنی های جداگانه با هیئت آمریکایی هستند که در سال 2018 از این توافق نامه خارج شد، اما اکنون قصد بازگشت به آن را دارد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала