بیش از ۵۹ میلیون نفر در ایران واجد شرایط رای دادن هستند

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / بیش از ۵۹ میلیون نفر در ایران واجد شرایط رای دادن هستند
بیش از ۵۹ میلیون نفر در ایران واجد شرایط رای دادن هستند - اسپوتنیک ایران, 1920, 07.06.2021
Telegram
سخنگوی ستاد انتخابات ایران از پیش‌بینی ۷۲ هزار شعبه اخذ رای در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، سید اسماعیل موسوی، سخنگوی ستاد انتخابات ایران روز یکشنبه در گفت‌وگویی درباره واجدان شرایط رای دادن در این کشور گفت: بیش از  ۵۹ میلیون و  ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر واجد شرایط رای دادن در کشور هستند و بیش از ۷۲ هزار شعبه اخذ رای نیز در سراسر کشور پیش بینی شده که به عنوان شعبه‌های ثابت و سیار کار اخذ رای را در ۲۸ خرداد انجام می‌دهند.

نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری - اسپوتنیک ایران, 1920, 04.06.2021
گزارش و تحلیل
در آستانه انتخابات ریاست جمهوری 1400

سخنگوی ستاد انتخابات کشور (ایران) درباره تعرفه‌های ارسال شده به استان‌ها و تفاوت تعرفه‌های چهار انتخابات نیز افزود: تعرفه‌های انتخابات هرکدام از چهار انتخابات (ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا، میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی ایران و میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری) براساس تعداد افراد مورد نیاز طراحی و چاپ شده است.

موسوی ادامه داد: در واقع برای انتخابات ریاست جمهوری که نیاز به انتخاب یک نفر است، در تعرفه آن فقط جای نوشتن اسم یک نفر در نظر گرفته شده است، اما در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری که برای تهران ۳ نفر و سایر استان‌ها یک نفر است، تعرفه متناسب با آن طراحی شده است.

وی گفت: برای انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی نیز برای هر کدام از حوزه‌های انتخابیه یک نفر انتخاب خواهد شد که تعرفه آن نیز متناسب با آن یک نفر تعریف شده است.

موسوی افزود: تعداد اعضای شوراهای شهرها و روستاها فرق می‌کند و اکنون در برخی از شهرها و روستاها، شوراهای سه نفره، پنج نفره، هفت نفره، ۹ نفره، یازده نفره و در نهایت در شهر تهران ۲۱ نفره داریم، بنابراین اندازه تعرفه‌ها متناسب با اعضای شورای شهرها و روستاها متفاوت خواهد بود و تعداد آنها متناسب با اعضای اصلی آن شورا خواهد بود.

دبیر ستاد انتخابات ایران درباره برگزاری انتخابات الکترونیک شوراها در برخی از شهرها نیز عنوان کرد: در ۲۴ مرکز استان و البته غیر از تهران، انتخابات به صورت الکترونیک برگزار خواهد شد، بنابراین در این مراکز استان‌ها از تعرفه کاغذی استفاده نمی‌کنیم و از صندوق‌های رای معمول نیز استفاده نخواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: صندوق‌های رای الکترونیکی در انتخابات در نظر گرفته شده است و افراد با وارد کردن کد هر یک از نامزدها می‌توانند به نامزد مورد نظر خود رای دهند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала