ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

پاپ فرانسیس حاضر به عذرخواهی از مردم کانادا نشد

© REUTERS / Stefano Rellandini پاپ فرانسیس حاضر به عذرخواهی از مردم کانادا نشد
پاپ فرانسیس حاضر به عذرخواهی از مردم کانادا نشد - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.06.2021
رهبر کاتولیک های جهان از نقش واتیکان در کشتار کودکان بومی کانادا ابراز تاسف کرد اما حاضر نشد با عذرخواهی کردن از بابت این موضوع، بار اتهام را به تنهایی به دوش بکشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آسوشیتدپرس، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان بابت کشف گور جمعی در کانادا که حاوی بقایای اجساد دست کم ۲۱۵ کودک بومی بود؛ ابراز تاسف کرد.

شیوع یک بیماری ناشناخته در کانادا - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.06.2021
شیوع یک بیماری ناشناخته در کانادا

رهبر کاتولیک های جهان، حاضر نشد آن گونه که خواست دولت اتاوا بود؛ بابت نقش‌کلیسای کاتولیک در این جنایت عذرخواهی کند.

پاپ فرانسیس از مقام‌ های سیاسی و رهبران مذهبی در کانادا خواست که به منظور روشن شدن این موضوع با عزم و اراده با یکدیگر همکاری کنند و به دنبال آشتی و شفا بخشیدن به درد ناشی از کشف این گور جمعی باشند.

پیشتر، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا، از کلیسای کاتولیک خواسته بود از بابت مدیریت مدرسه‌ ای که بقایای ۲۱۵ کودک بومی در آن کشف شد؛ عذرخواهی کند.

روزان کازیمیر رئیس قبیله تِتِس در شهر کملوپس استان بریتیش کلمبیای کانادا، گفت: آنچه کشف شده، یک فقدان غیرقابل تصور است که هرگز توسط مدیران مدرسه ثبت نشده بود.

برخی از اجساد کشف شده متعلق به کودکان سه ساله است. هنوز علت و زمان مرگ این افراد مشخص نیست. گزارش‌ های متعددی از سوء استفاده های جسمی، عاطفی و جنسی، در چنین نهادهایی منتشر شده است.

اسناد موجود نشان می‌ دهد دانش‌ آموزان این مدرسه در معرض شیوع سرخک، سل، آنفلوانزا و سایر بیماری های مسری قرار داشتند و بسیاری جان خود را از دست دادند.

از زمان شکل گیری کانادا در قرن ۱۹ میلادی، دولت، کودکان بومیان کانادا را از خانواده و قبیله جدا می‌ کرد و آنها را در مدارس شبانه روزی و نزد خانواده های سفید پوست به فرزند خواندگی می‌ فرستاد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала