پالایشگاه نفت تهران از مدار خارج شد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / پالایشگاه نفت تهران از مدار خارج شد
پالایشگاه نفت تهران از مدار خارج شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 03.06.2021
Telegram
بنا به اعلام روابط عمومی پالایشگاه نفت تهران، این پالایشگاه موقتا از مدار تولید خارج شد.

به گزارش اسپوتنیک، روابط عمومی پالایشگاه تهران در بیانیه‌ای اعلام داشت: به‌خاطر ایمن نگه داشتن واحدهای پالایشی و تامین امنیت نیروی انسانی شاغل در پالایشگاه، شرکت پالایش نفت تهران به صورت موقت از مدار تولید خارج شد و در اسرع وقت پس از رفع مشکل به مدار تولید باز خواهد گشت. موکدا تاکید می‌شود این حادثه ارتباطی به اندوخته بنزین پالایشگاه ندارد و مشکلی در تامین بنزین کلانشهر تهران ایجاد نخواهد شد.

ستونی از دود غلیظ در آسمان تهران مشاهده شد+ ویدیو - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.06.2021
ستونی از دود غلیظ در آسمان تهران مشاهده شد+ ویدیو

به نقل از ایسنا، شاکر خفایی، سخنگوی پالایشگاه نفت تهران در خصوص این حادثه بیان داشت: در حال حاضر به طور کامل آتش مهار شده و علت اولیه احتمالا نشتی فراورده نفتی بوده اما علت قطعی این حادثه در دست بررسی است.

خفایی درباره احتمال مضر بودن دود ناشی از این حادثه تصریح کرد: دود، مربوط به فراورده داخل مخزن است و در اثر جریان باد منتقل می‌شود و اینکه چه میزان بر سلامت شهروندان تاثیر می‌گذارد باید بررسی کارشناسی شود.

طبق اعلام شرکت پالایش و پخش و فراورده نفتی از ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه عصر امروز مخزن ۲۰ هزار بشکه‌ای سلاپس پالایشگاه تهران دچار حریق شد که با عملیات بموقع توسط نیروهای آتش‌نشانی پالایشگاه تهران، شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در ساعت ۲۱ آتش بدون خسارت جانی و مالی مهار شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала