ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

اوليانوف: درباره لغو تحريم‌هاى آمريكا و اقدامات برجامى ايران توافق شده است

© AP Photo / Lisa Leutnerاوليانوف: درباره لغو تحريم‌هاى آمريكا و اقدامات برجامى ايران توافق شده است
اوليانوف: درباره لغو تحريم‌هاى آمريكا و اقدامات برجامى ايران توافق شده است - اسپوتنیک ایران, 1920, 03.06.2021
نماینده دائمی روسیه در نهادهای بین‌المللی مستقر در وین اعلام داشت که گفتگوها در خصوص احیای کامل برجام پیشرفت خوبی دارد.

به گزارش اسپوتنیک، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه درمذاکرات برجامی در پایتخت اتریش اعلام داشت که گفتگوهای وین در مورد احیای کامل برنامه جامع اقدام مشترک درباره برنامه هسته‌ای ایران پیشرفت خوبی دارد.

نماینده دائمی روسیه در نهادهای بین‌المللی مستقر در وین در مصاحبه با خبرنگاران اظهار داشت: "مذاکرات با موفقیت پیش می رود." اولیانوف افزود: "در مورد تحریم های ایالات متحده علیه ایران كه باید لغو شوند، تقریباً شفافیت كامل وجود دارد. درباره لیستی از اقدامات هسته‌ای كه ایران باید برای بازگشت به تعهدات هسته‌ای خود [در برجام] انجام دهد، تقریباً توافق شده است."

آغاز نشست کمیسیون مشترک برجام در وین - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.06.2021
آغاز نشست کمیسیون مشترک برجام در وین

به گفته اولیانوف، تصویری از نحوه اجرای همه اقدامات، اینکه "چه کسی، چه زمانی و چه کاری باید انجام دهد" در حال ظهور است.

دور جدید نشست کمیسیون مشترک برجام ۱۳ فروردین ماه به صورت مجازی برگزار و پس از توافق حاصله مقرر شد روز سه‌شنبه ۱۷ فروردین این گفت‌وگوها به صورت حضوری و رو در رو دنبال شود و در نهایت هم این نشست برگزار و پس از آن توافق شد دو کارگروه در حوزه تحریم‌ها و هسته‌ای تشکیل و بررسی‌ها را انجام دهد. نتایج بررسی‌های این دو کارگروه به نشست کمیسیون برجام در روز جمعه ۲۰ فروردین منعکس و اعلام شد که هیأت‌های برای تنفس و مشورت‌ به پایتخت‌ها برمی‌گردند و مقرر شد روز چهارشنبه ۲۵ فروردین دوباره در وین گردهم بیایند. این نشست با یک روز تاخیر به دلیل ابتلای یکی از اعضای هیأت اتحادیه اروپا به کرونا در روز پنجشنبه ۲۶ فروردین برگزار و مقرر شد که نشست‌های کارشناسی به کار خود ادامه دهند.

نشست بعدی کمیسیون مشترک برجام روز شنبه ۲۸ فروردین ماه در وین برگزار شد و در این چند روز رایزنی‌ها در سطوح کارشناسی و کارگروه‌ها ادامه داشت. نشست بعدی هم روز سه‌شنبه ۳۱ فروردین ماه در وین برگزار و هیأت‌های توافق کردند که دوباره گفت‌وگوها را از سر بگیرند که نشست مزبور سه‌شنبه هفتم اردیبهشت ماه در گرندهتل وین برگزار شد و عصر شنبه یازدهم اردیبهشت ماه نیز روسای هیأت‌های ایران و ۱+۴ در جلسه‌ای دوباره گردهم آمدند و بعد از آن به پایتخت‌ها برگشتند و مقرر شد دور جدید نشست روز جمعه ۱۷ اردیبهشت ماه برگزار شود که این نشست نیز برگزار شد و ۲۹ اردیبهشت ماه نیز مجدد کمیسیون تشکیل جلسه داد و توافق کردند به پایتخت‌ها بازگشته و پس از آن چهارم خرداد ماه در وین دوباره مذاکرات از سر گرفته شد که تاکنون ادامه دارد و قرار است بعد از نشست امروز هیأت‌ها برای مشورت‌های بیشتر به پایتخت‌هایشان مراجعت کنند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала