ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

گرم شدن هوا یکی از علل اصلی افزایش مرگ و میر در جهان

© Sputnik / Evgeny Odinokov / ورود به گالری تصاویرگرم شدن اقلیم
گرم شدن اقلیم - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.06.2021
برای نخستین بار، سهم تغییرات آب‌وهوایی مرتبط با انسان، در میزان مرگ‌ومیر ناشی از گرما مشخص شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تارنمای «nature.com»، محققان داده‌های ۷۳۲ منطقه از ۴۳ کشور را بررسی کردند و برای اولین‌بار، سهم تغییرات آب‌وهوایی مرتبط با انسان، در میزان مرگ‌ومیر ناشی از گرما را نشان دادند.

بر اساس نتایج تحقیقات دانشکده بهداشت و پزشکی گرمسیری لندن (LSHTM)، بیش از یک سوم کل مرگ‌های ناشی از گرما در سال‌های ۱۹۹۱ تا ۲۰۱۸ مربوط به تغییرات آب‌وهوایی مرتبط با انسان است و آمریکای مرکزی و جنوبی بیشترین آسیب را دیده‌اند.

ابر پلاسمایی که از خورشید خارج می شود، به زمین خواهد رسید - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.06.2021
ابر پلاسمایی که از خورشید خارج می شود، به زمین خواهد رسید

به گفته محققان، ۳۷ درصد از تمام مرگ‌ومیرهای ناشی از گرما به گرم‌شدن کره‌ زمین در تابستان‌های اخیر مرتبط و برای مثال، گرم‌شدن مرتبط با انسان در اکوادور و کلمبیا منجر به ۷۶ درصد از مرگ‌های ناشی از گرما شده است.

تاکنون، میانگین دمای کره‌ زمین، تنها در حدود یک درجه سانتی‌گراد افزایش یافته است که این روند در صورت عدم کنترل، ادامه پیدا می‌کند. کارشناسان تعداد مرگ‌های ناشی از گرما را در اثر تغییرات آب‌وهوایی مرتبط با انسان که در شهرهای خاص رخ داده است محاسبه کردند.

این برآوردها شامل ۱۳۶ مرگ اضافی سالانه در سانتیاگو (پایتخت شیلی)، ۱۸۹ در آتن (پایتخت یونان)، ۱۷۲ در رم (پایتخت ایتالیا)، ۱۵۶ در توکیو (پایتخت ژاپن)، ۱۷۷ در مادرید (پایتخت اسپانیا)، ۱۴۶ در بانکوک (پایتخت تایلند)، ۸۲ در لندن (پایتخت انگلستان)، ۱۴۱ در نیویورک (شهری در ایالات‌متحده) و ۱۳۷ در شهر هوشی‌مین ویتنام است.

این یافته‌ها نشان از لزوم اتخاذ سیاست‌های قوی برای کاهش‌ گرم‌شدن در آینده و اجرای مداخلات برای محافظت از جمعیت در برابر عواقب نامطلوب قرارگرفتن در معرض گرماست.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала