ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

دوران زمامداری نتانیاهو به اتمام می رسد

© AP Photo / Jim Hollanderدوران زمامداری نتانیاهو به اتمام می رسد
دوران زمامداری نتانیاهو به اتمام می رسد - اسپوتنیک ایران, 1920, 30.05.2021
بر اساس اعلام رسانه اسرائیل، نفتالی بنت از ائتلاف با حزب یش عتید و تشکیل کابینه ائتلافی خبر داد؛ بر این اساس دوران نتانیاهو نیز تمام خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تامیز آو اسرائیل، نفتالی بنت رئیس حزب یامینا، امروز یکشنبه به هم حزبی های خود اعلام کرد که در صدد تشکیل ائتلاف با یائیر لاپید رئیس حزب یش عتید برای تشکیل دولت ائتلافی است.

درخواست کمک نتانیاهو از مصر برای بازگرداندن اسرائیلی ها از غزه - اسپوتنیک ایران, 1920, 30.05.2021
درخواست کمک نتانیاهو از مصر برای بازگرداندن اسرائیلی ها از غزه

بر اساس اعلام این رسانه، اگر این اقدام در روزهای آتی کامل شود، به ۱۲ سال حضور نتانیاهو به عنوان نخست وزیر اسرائیل پایان خواهد داد.

حزب یامینا در بیانیه‌ ای اعلام کرد که با پذیرش تشکیل کابینه ائتلافی از تلاش نفتالی بنت برای ممانعت از برگزاری پنجمین انتخابات حمایت می‌ کند.

گفته می‌ شود نفتالی بنت قرار است تا ساعاتی دیگر بیانیه‌ ای را به‌ صورت تلویزیونی در این خصوص قرائت کند.

پس از برگزاری چهار انتخابات پارلمانی بی نتیجه در طول ۲ سال، چهارشنبه هفته جاری مهلت ۲۸ روزه یائیر لاپید برای تشکیل کابینه جدید به پایان می‌ رسد و گزارش‌ های رسانه‌ ای از آن حکایت دارند که او به تشکیل ائتلاف بسیار نزدیک شده است.

شانس لاپید برای تشکیل کابینه تا حد زیادی به همراهی نفتالی بنت از چهره‌ های راست افراطی، با وی بستگی دارد. قرار است امروز نفتالی بنت تصمیم نهایی خود برای همراهی با لاپید را اعلام کند و اگر وی رسماً با این امر موافقت کند می‌ توان گفت که دیگر دوران سیاسی نتانیاهو به سر رسیده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала