ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

امتحانات مدارس در ادلب برگزار نشد

© Sputnik / Mikhail Alaeddin شهر ادلب
 شهر ادلب - اسپوتنیک ایران, 1920, 30.05.2021
شبه‌نظامیان مانع از برگزاری امتحانات در ادلب سوریه شدند.

به گزارش اسپوتنیک، دریادار وادیم کولیت، معاون رئیس مرکز آشتی طرف های درگیر در سوریه اعلام کرد که شبه‌نظامیان روز 29 ماه مه گروهی از محصلان مدارس را که به سمت پاسگاه عبور «ترومبا» برای دادن امتحانات در حرکت بودند، متوقف کردند.

پایگاه هوایی روسی حمیمیم در سوریه - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.05.2021
بازسازی پایگاه حمیمیم سوریه

وی در توضیج گفت:« از 27 ماه مه به ابتکار وزارت آموزش و پرورش سوریه، با حمایت مرکز آشتی طرف های درگیر فدراسیون روسیه ، شش پاسگاه عبور در ادلب، رقا، دیرالزور و حلب گشایش یافتند تا محصلان بتوانند امتحانات خود را بدهند. اما شبه نظامیان گروه های مسلح مانع از عبور آنها از پاسگاه عبور ادلب شدند».

جنگ سوریه با یک سری تظاهرات گسترده و در نهایت درگیری‌های نظامی در کشور سوریه آغاز شد که از 26 ژانویه 2011 شروع شده‌است که تأثیرگرفته از تحولات سیاسی منطقه خاورمیانه موسوم به بهار عربی است. حکومت سوریه از پشتیبانی و حضور نیروهای ایران، روسیه، شبه نظامیان شیعه عراقی و حزب‌الله لبنان برخوردار بوده‌است.

داعش (سازمان تروریستی ممنوعه در روسیه) که زمانی بر بخش‌های شرقی سوریه حکومت می‌کرد و حدود نیمی از خاک این کشور را در کنترل داشت هم با دولت‌های سوریه و عراق و هم با اپوزیسیون سوریه درگیر جنگ بود که در حال حاضر با از دست دادن قسمت اعظم قلمرو خود به نواحی کوچکی در بیابان‌های شرق سوریه محدود شده‌است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала