ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

واکسیناسیون افراد بالای ۶۵ سال در ایران ادامه دارد

CC BY 4.0 / IRNA / علیرضا زالی
علیرضا زالی - اسپوتنیک ایران, 1920, 29.05.2021
زالی: ۸۳ درصد مرگ‌ومیر بیماران کرونایی مربوط به افراد بالای ۶۵ سال است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ایسنا»، دکتر علیرضا زالی، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران روز 29 ماه مه (شنبه) با بیان این‌که ۸۳ درصد مرگ‌ومیر بیماران کرونایی مربوط به افراد بالای ۶۵ سال است، اعلام کرد که اولویت قرار دادن واکسیناسیون این گروه سنی می‌تواند تا حد زیادی نگرانی‌ها را کاهش دهد.

وی در ادامه افزود:« در حال حاضر تعداد بیماران بستری در بخش‌های ما بالغ بر ۴ هزار و ۳۰۰ بیمار است و حدود ۱۳۵۰ نفر از این بیماران در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند. در ۲۴ ساعت گذشته تعداد بیماران جدید مراجعه‌کننده در تهران که نیاز به بستری داشتند به ۶۷۷ نفر می‌رسد که حدود ۱۳۰ نفر از آن‌ها در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.

بدون وسواس، هر واکسن کرونای در دسترسی را تزریق کنید - اسپوتنیک ایران, 1920, 29.05.2021
بدون وسواس، هر واکسن کرونای در دسترسی را تزریق کنید

مراجعان سرپایی تهران در ۲۴ ساعت گذشته را حدود ۵ هزار و ۳۰۰ بیمار عنوان کرد.  آمار عمومی بستری موارد جدید، نسبت به هفته گذشته حدود ۱۹,۶ درصد کاهش را نشان می‌دهد، اما باز هم تهران وضعیت شکننده و ناپایدار خود را طی می‌کند.

آخرین آمار میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تهران را ۷۳ درصد است. اما کماکان بحث فاصله‌گذاری اجتماعی در تهران به ویژه در وسایل حمل‌ونقل عمومی با چالش‌های اساسی رو به روست. احتمال تردد افراد مبتلا به سویه‌های جدید در تهران، وضعیت تهران را پرخطر می کند.

در حال حاضر  ۶۸ مرکز تجمیعی واکسیناسیون در تهران در حال فعالیت است که با پشتیبانی سه تا چهار مرکز جامع سلامت به ارایه خدمات می‌پردازند. افراد بالای ۸۰ سال که اولین گروه سنی موردنظر برای دریافت واکسن بوده‌اند. خوشبختانه تاکنون بالای ۸۵ درصد این افراد در تهران دوز اول واکسن را دریافت کرده‌اند.

در تهران در گروه سنی ۷۵ تا ۸۰ سال نیز واکسیناسیون حدود ۷۲ درصد و در گروه سنی ۷۰ تا ۷۵ سال که تعداد آنان به ۱۸۰ هزار نفر می‌رسد نیز تاکنون واکسیناسیون ۵۴ درصد افراد محقق شده و امیدواریم در طی روزهای آینده این میزان افزایش یابد. مجموع افراد بالای ۶۵ سال در تهران به ۷۰۰ هزار نفر می‌رسد. حدود ۴۹۰ هزار نفر از این افراد عمدتا در گروه های سنی بالای ۷۰ سال قرار دارند.

در تهران ۶۴ درصد موارد بستری در خیز چهارم بیماری در بین افراد بالای ۶۵ سال گزارش شده است و متاسفانه ۸۳ درصد مرگ‌ومیرها نیز در همین گروه سنی اتفاق افتاد».

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала