ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

بدون وسواس، هر واکسن کرونای در دسترسی را تزریق کنید

© Sputnik / Konstantin Mikhalchevskiy / ورود به گالری تصاویربدون وسواس، هر واکسن کرونای در دسترسی را تزریق کنید
بدون وسواس، هر واکسن کرونای در دسترسی را تزریق کنید - اسپوتنیک ایران, 1920, 29.05.2021
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: افراد بدون هیچ‌گونه وسواسی برای انتخاب نوع واکسن کرونا هر واکسنی که در دسترس‌شان بود تزریق کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، سید حمیدرضا مژگانی، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز در پاسخ به اینکه کدام یک از واکسن‌های کرونا بهتر است، اظهار داشت: در تمام دنیا با کمبود واکسن مواجه هستیم، واکسن‌ها نیز اولویت‌بندی شده‌اند و در حال حاضر امکان انتخاب برای افراد وجود ندارد. ممکن است در ماه‌های آینده با افزایش تولید انواع واکسن‌ها امکان انتخاب برای افراد ایجاد شود.

ورود چشم گیر واکسن کرونا به ایران از خرداد ناه - اسپوتنیک ایران, 1920, 29.05.2021
ورود چشم گیر واکسن کرونا به ایران از خرداد ماه

وی بیان کرد: تمام واکسن‌هایی که در حال حاضر تزریق می‌شوند تحت آزمایش‌های بالینی متعدد قرار گرفته‌اند و مورد تأیید هستند.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز تأیید کرد: هر کدام از واکسن‌ها مزیت‌ها و عوارضی دارد اما عوارض آنها یک‌صدم عوارض ابتلاء به کروناست به خصوص در گروه‌هایی که در حال حاضر در کشور ما واکسینه می‌شوند.

وی تصریح کرد: بیماران مبتلا به بیماری‌های خاص و افراد بالای ۶۰ سال عوارض ابتلاء به کرونا می‌تواند در این افراد به شدت خطرناک و جبران ناپذیر باشد پس افراد بدون هیچ گونه وسواسی جهت انتخاب نوع واکسن، هرواکسنی که در دسترس شأن بود تزریق کنند.

مژگانی ادامه داد: رئیس مرکز CDC آمریکا دکتر فاوچی نیز در یکی از مصاحبه‌های خود گفته بهترین واکسن همان واکسنی است که در حال حاضر در دسترس افراد قرار دارد

وی تصریح کرد: واکسن‌های کرونا در سراسر جهان در جمعیت‌های گسترده تزریق شده‌اند و به طور کلی عوارض آنها بسیار کم می‌باشد و علاوه بر این تزریق واکسیناسیون در مراکزی انجام می‌شود که نیروهای بهداشتی و درمانی حضور دارند و اگر عوارض لحظه‌ای در افراد بروز کند به سرعت به آنها رسیدگی می‌شود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала