ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

بازداشت مدیرعامل سابق برق منطقه‌ای استان البرز

© Photo / IRNAبازداشت مدیرعامل سابق برق منطقه‌ای استان البرز
بازداشت مدیرعامل سابق برق منطقه‌ای استان البرز  - اسپوتنیک ایران, 1920, 29.05.2021
رئیس کل دادگستری استان البرز از بازداشت مدیر عامل سابق برق منطقه ای این استان در پی فساد مالی خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، حسین فاضلی هریکندی، رئیس کل دادگستری استان البرز در مورد آخرین وضعیت پرونده مدیران شرکت برق استان البرز، اظهار داشت: در این پرونده مدیرعامل سابق برق منطقه ای استان البرز بازداشت شده است.

رئیس کل دادگستری استان خوزستان از وجود دو پرونده فساد برای مالک هفت تپه خبر داد - اسپوتنیک ایران, 1920, 10.05.2021
رئیس کل دادگستری استان خوزستان از وجود دو پرونده فساد برای مالک هفت تپه خبر داد

وی افزود: اتهامات این پرونده مالی است و چند نفر از مدیران و چند نفر از کارکنان و برخی از افرادی که با این حوزه مرتبط بودند در این پرونده مشارکت داشته اند.

رئیس کل دادگستری استان البرز با بیان اینکه متهمان از  شرکت‌هایی که انشعابات برق بالای یک مگاوات  نیاز داشتند با واسطه‌ها تقاضای وجه در غالب مشاوره  و موارد مشابه داشتند، عنوان کرد: با اقدامات اطلاعاتی انجام در اداره کل اطلاعات استان البرز این افراد بازداشت و پرونده در حال حاضر در حال تحقیقات است.

فاضلی هریکندی در پاسخ به این سوال که پرونده تاکنون چند متهم دارد ، تصریح کرد: متهمان این پرونده 10 نفر هستند که بازداشت شدند و برخی با تامین وثیقه متناسب با انجام تحقیقات اولیه آزاد هستند.

رئیس دادگستری استان البرز با اشاره به اینکه دریافت کنندگان برق بالای یک مگاوات برای مشاوره از سوی این افراد به بیرون از مجموعه هدایت می‌شدند، تصریح کرد: در این مرحله متاسفانه از سوی واسط‌های مبالغی از متقاضیان دریافت شده است.

وی با بیان اینکه مدیرسابق برق منطقه ای استان البرز با قرار بازداشت موقت همچنان بازداشت است ، عنوان کرد: تحقیقات در مورد این پرونده همچنان ادامه دارد.

فاضلی هریکندی در مورد گردش مالی این پرونده ، توضیح داد: تاکنون گردش مالی 15 میلیارد تومانی توسط  متهمان به عنوان مبالغ نامشروع اخذ شده است و این مبالغ توسط اعضای باند و نه یک نفر دریافت شده است.

رئیس دادگستری استان البرز با اشاره به اینکه این مبالغ به صورت مستقیم توسط متهمان دریافت نشده و به حساب اشخاص و اعضای خانواده برخی از متهمان منتقل شده است ، تصریح کرد: مطالبی هم در مورد یکی دیگر از متهمان این پرونده در استان تهران وجود دارد که پرونده در حال تکمیل تحقیقات است و بیشتر کارهای پرونده انجام شده است و تاکید شده که پرونده در دادسرا  تحقیقات مقدماتی انجام و به دادگاه ارسال شود.

وی با بیان اینکه این دریافتی‌ها مربوط به صدور مجور استخراج رمز ارز نبوده است و این موضوع مطرح نیست، ادامه داد: دریافت 15 دستکاه ماینر هم به عنوان رشوه در این پرونده وجود دارد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала