ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

پیدا شدن روستایی در آلمان که از گزند ویروس کرونا در امان مانده: چرا؟

CC0 / Pixabay / پیدا شدن روستایی در آلمان که از گزند ویروس کرونا در امان مانده: چرا؟
پیدا شدن روستایی در آلمان که از گزند ویروس کرونا در امان مانده: چرا؟ - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.05.2021
در آلمان دهکده ای پیدا شده که از ابتدای همه گیری ویروس کرونا حتی یک مورد ابتلا به این بیماری در آنجا مشاهده نشده است.

به گزارش اسپوتنیک، دویچه وله (DW) می نویسد، ساکنان محلی معتقدند که در مقابل کووید 19 که همه دنیا را فرا گرفته است، آسیب ناپذیر بوده اند زیرا خودشان با هم مشکلات را حل کرده و روی دریافت کمک دولت حساب نمی کنند.

قرعه کشی 116.5 میلیون دلار جایزه در میان واکسینه شدگان علیه کرونا  در آمریکا - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.05.2021
قرعه کشی جوایز هنگفت در میان واکسینه شدگان علیه کرونا در آمریکا + جزئیات

دهکده کوچک لیگ در آلمان با 400 نفر ساکن در ایالت راینلاند- فالت در غرب آلمان به این دلیل مشهور شد که به مدت 14 ماه متوالی در آن ویروس کرونا وجود ندارد. این درحالی است که تا به حال بیش از 3.6 میلیون نفر در سراسر آلمان به بیماری همه گیر کووید 19 مبتلا شده اند. ارتباط این روستا با دنیای خارج قطع نشده و 90 درصد مردم محلی روزانه برای کار به سایر مناطق آلمان رفت و آمد می کنند.

رسانه های آلمانی آنچه را که اتفاق می افتد "معجزه لیگ" می نامند. خود ساکنان و شهردار روستای لیگ  خود را استثنایی احساس نمی کنند و وضع خود را به صورت واقع بینانه ای ارزیابی می کنند.

شهردار هاینز زیلس به DW گفت:"ما حتی یک نفر را نداریم كه وجود ویروس را انكار كند. همه از دستورات بهداشتی پیروی کرده،احتیاط و نظم را حفظ نموده و  از ابعاد فاجعه آگاه هستند. داوطلبان بسیاری وجود دارند که سریع اقدام می کنند. همه خود را عضوی از یک تیم می دانند. ساکنان جوان خرید مواد غذایی را برای افراد مسن سازماندهی کردند و  والدین دستگاه تصفیه هوا را برای مدرسه خریداری کردند. اگرچه ممکن است  سیاستمداران به برخی قول ها عمل نکنند اما  ما امور را به دست خود می گیریم ، ".

شهردار بعید نمی داند که اوضاع در رابطه ویروس کرونا در این روستا در هر زمانی تغییر کند.

آلمان یکی از کشورهای جهان است که در آنجا کارزار واکسیناسیون علیه کرونا به خوبی به پیش رفته و مقررات قرنطینه عمل می کند . در اوایل ماه مه  وزیر بهداشت جمهوری فدرال آلمان از پیروزی این کشور بر موج سوم ویروس کرونا خبر داد. دولت آلمان استفاده از واکسن "آسترازنکا" را فقط برای شهروندان بالای 60 سال متوقف کرده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала