ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

رونمایی از گزینه مخفی کردن لایک در اینستاگرام

© AP Photo / Marcio Jose Sanchezرونمایی از گرینه مخفی کردن لایک در اینستاگرام
رونمایی از گرینه مخفی کردن لایک در اینستاگرام - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.05.2021
اینستاگرام گزینه مخفی کردن شمارشگر لایک برای پست هایی که در این پلتفرم ارسال می شوند را برای کاربران جهانی عرضه کرد.

به گزارش اسپوتنیک، اینستاگرام در پست وبلاگی اعلام کرد کاربران این اپلیکیشن اشتراک گذاری عکس قادر خواهند بود مشاهده تعداد لایک های پست های کاربران دیگر و همچنین لایک پست های خود را مخفی کنند. هر دو گزینه تا چند هفته دیگر به شبکه اجتماعی فیس بوک – شرکت مادر اینستاگرام– اضافه خواهد شد.

مشاهده اختیاری لایک ها در اینستاگرام - اسپوتنیک ایران, 1920, 15.04.2021
مشاهده اختیاری لایک ها در اینستاگرام

آدام موسری، رییس اینستاگرام به خبرنگاران گفت: هدف از این اقدام فراهم کردن امکان کنترل بیشتر روی تجربه ای است که کاربران در این اپلیکیشن دارند. آزمایش‌های اینستاگرام در زمینه مخفی کردن شمارشگر لایک تغییر خاصی در سلامت روانی کاربران نشان نداده اما عقیده کاربران را چند قطبی کرده است.

لایک در اینستاگرام و فیس بوک برای سنجش میزان محبوبیت پست‌های شخصی کاربران و پست‌های حرفه ای تولیدکنندگان محتوا و کسب و کارها استفاده می شود. اینستاگرام اخیرا گزینه مخفی کردن لایک‌ها را برای شماری از کاربران جهانی خود به صورت آزمایشی اجرا کرده بود. این شرکت در وبلاگ خود اعلام کرد بعضی از کاربران این گزینه را مفید یافته بودند اما بعضی دیگر از دست دادن این معیار را دوست نداشتند.

موسری گفت: انتظار ندارد تغییر قابل توجهی در میزان تعامل کاربران به دلیل این اقدام مشاهده کند. تولیدکنندگان محتوا واکنش‌های متفاوتی داشته اند اما برای اینفلوئنسرهایی که هنوز مخاطبان گسترده ای ندارند نگرانی وجود داشته است.

اینستاگرام اخیرا بر سر برنامه ساخت اپلیکیشن ویژه کودکان زیر ۱۳ سال مورد انتقاد قرار گرفته و دادستان‌های کل ۴۴ ایالت آمریکا از فیس بوک خواسته اند از این اقدام صرف‌نظر کند.

بر اساس گزارش رویترز، در تنظیمات پیش فرض، گزینه مشاهده لایک فعال است اما موسری گفت: اینستاگرام مخفی کردن لایک‌ها به صورت پیش فرض برای کاربران پایین ۱۸ سال را بررسی خواهد کرد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала