گزارش و تحلیل

مهدی زاده:عزیزان نیایید، شما خود، مشکل هستید

© Sputnik / Soheil Ghanbarzadehتبلیغات در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی در ایران
تبلیغات در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی در ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.05.2021
Telegram
دکتر کامبیز مهدی زاده تحلیلگر مسائل سیاسی و مشاور عالی علمی و فناوری رئیس جمهور در یادداشتی که نسخه‌ ای از آن در اختیار اسپوتنیک قرار گرفته پیرامون انتخابات و ثبت نام داوطلبان در گردانه ی رقابت های ریاست جمهوری ۱۴۰۰ ایران صحبت کرد.

دکتر کامبیر مهدی زاده گفت: بالاخره مهلت ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری تمام شد و قطاری از داوطلبان به راه افتادند تا بتوانند مشکلات مردم را حل کنند. در حالی که برخی خود، مشکل هستند و نبودشان به حل شدن مشکل کمک می‌کند. از افرادی که دوستان و همفکران آنها سال‌ها مذاکره کننده و دیپلمات ارشد بودند و تنها نتیجه مذاکرات این افراد، ارجاع پرونده ایران به فصل 7 بود آمدند، تا فردی که در سالهای نه چندان دور از شورای نگهبان اجازه ورود به انتخابات را گرفته و در مناظرات آن را به رخ رقیب می‌کشید اما امروز در پشت تریبون، شورای نگهبان را زیر سوال میبرد. شخصی که در طول دوران مدیریتش، کشور را دچار مشکلات فراوانی کرد، امروز در نقش نجات دهنده در این عرصه حضور یافته و با رفتار خود نشان داد تنها زمانی به قانون احترام میگذارد که به نفعش باشد و مصلحت نظام را در نظر ندارد و فقط به مصلحت خود می اندیشد. هر شخصی که برای ثبت نام در انتخابات حضور پیدا کرده است باید به قانون اساسی اعتقاد داشته باشد اگر اعتقاد ندارد پس چرا در این عرصه حضور پیدا کرده است؟ همه آمدند، از فردی که با توئیت های عجیب و سخنرانی و کارشناسی در هر عرصه ای از مسائل اقتصادی گرفته تا مسائل نظامی، جدال، حاشیه و جنجال در کشور راه انداخت تا کسانی که به زنجانی قدرت دادند و دکل نفتی مثل خودکار گم شد. آمدند تا رفع مشکل کنند. عزیزان نیایید، شما خود، مشکل هستید.

آیا احمدی نژاد خواهان رئیس جمهور شدن است؟ - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.05.2021
گزارش و تحلیل
آیا احمدی نژاد خواهان رئیس جمهور شدن است؟

آقای دکتر کامبیز مهدی زاده در ادامه ضمن ابراز تأسف از فقدان برنامه و اهداف میان کاندیدهای ریاست جمهوری برای دوره چهار ساله اداره کشور بیان کرد:

متاسفانه از برنامه‌ها و اهداف خبری نیست. بگذارید افرادِ بابرنامه، بااخلاق و بافکر وارد این عرصه شوند. با تهدید و توهین و بگم‌بگم و افشاگری و متهم کردن دیگران به جاسوسی نمی‌‎توان کشور را اداره کرد. امروز نیاز به ابرمرد نداریم، سوپرمن مال کارتون‌هاست، امروز ما به شخصی نیاز داریم که از خود ابتکار داشته باشد و دارای مدیریت پخته و عاقلانه باشد. کشور به انسان عاقل و کارآمد نیاز دارد نه عوام‌فریب که از راه تحریک احساسات و هیجان جمعی و توسل به عواطف و سوءاستفاده از قهرمانان ملی این کشور، بخواهند رای بیاورند. امروز زمان پرتاب کفش و توهین به اشخاص نیست، هنوز هم پرتاب کفش به بزرگان نظام را به یاد داریم. با شعار و هیاهو نمی‌توان مدیریت کرد. امروز زمان برادرکشی و متهم کردن خواهران و برادرانِ افراد نیست. دین اسلام دین اخلاق و کرامت انسان‌هاست. عرصه انتخابات چاله‌میدان و پاقاپوق نیست که با ادبیات تهاجمی به دنبال یافتن متهم و محاکمه وی باشید. کشور دادگاه دارد و اگر کسی تخلفی داشت، باید در آن مرجع رسیدگی شود. لازم نیست شما قاضی شوید. مردم نظاره گر رفتار شما هستند، آنها را با این سخنان سخیف دلسرد نکنید. حرمت بزرگان و زحمتکشان نظام باید حفظ شود. برخی وضعیت کنونی را بیابان جلوه می‌دهند و میگویند آمده ایم بهشت بسازیم، گویا از شرایط کشور خبر ندارند و چنان صحبت میکنند که انسان فکر میکند از مریخ آمده اند. مقام معظم رهبری هم در سخنان اخیر خود به این نکته اشاره داشتند، راهکار خود را برای اداره‌ی کشور ارائه کنید، عوامفریبی بس است برنامه‌هایتان کجاست!

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала