دستگیری عاملان حیوان آزاری در خراسان جنوبی

© Photo / IRNAدستگیری عاملان حیوان آزاری در خراسان جنوبی
دستگیری عاملان حیوان آزاری در خراسان جنوبی  - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.05.2021
Telegram
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان خراسان جنوبی از دستگیری چهار متهم که در اقدامی وحشیانه یک بچه شتر را مورد آزار و اذیت قرار داده، خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی اکبر حیدری، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی اظهار داشت: مأموران پلیس در خراسان جنوبی با رصد فضای مجازی ویدئوی کوتاهی را مشاهده کردند که افرادی در شهرستان زیرکوه طی اقدامی وحشیانه با تحریک چند قلاده سگ موجب آزار و اذیت یک نفر بچه شتر شده اند و تصاویر این اقدام خود را منتشر کرده اند که بلافاصله موضوع پیگیری شد.

وی بیان داشت: مأموران با پایش مستمر فضای مجازی اطلاعاتی در این خصوص کسب کردند و ۴ عامل حیوان آزاری را که با این اقدام خود موجب جریحه دار شدن احساسات مردم به ویژه حامیان حیوانات شده بودند؛ در شهرستان زیرکوه شناسایی کردند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی افزود: مأموران در عملیاتی ضربتی و کمتر از ۲۴ ساعت از انتشار ویدئوی این حیوان آزاری، ۴ متهم را با هماهنگی مقام قضائی در ۲ عملیات جداگانه دستگیر کردند.

سرهنگ حیدری با اشاره به اینکه متهمان به صراحت به جرم منتسبه اعتراف کردند؛ تصریح کرد: ۴ متهم دستگیر شده با تشکیل پرونده به مقام قضائی معرفی شدند تا پاسخگوی عمل غیرانسانی خود باشند.

وی با اشاره به ماده ۶۷۹ قانون مجازات اسلامی گفت: هرگونه انتشار فیلم و تصاویر مربوط به حیوان آزاری در فضای مجازی بطور جد رصد و در صورت مشاهده با انتشاردهندگان آن که باعث جریحه‌دار شدن احساسات هم‌وطنان می‌شوند، با جدیت برخورد خواهد شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала