ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ظریف در واتیکان با پاپ فرانسیس دیدار کرد + عکس

© Photo / Official Facebook account of the Russian Foreign Ministry ظریف در واتیکان با پاپ فرانسیس دیدار کرد + عکس
ظریف در واتیکان با پاپ فرانسیس دیدار کرد + عکس - اسپوتنیک ایران, 1920, 17.05.2021
محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران عصر روز دوشنبه در واتیکان با پاپ فرانسیس دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش اسپوتنیک، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان در واتیکان دیدار کرد. 

وزیر خارجه ایران در این دیدار با ارائه تصویری از شرایط ناشی از تحریم‌های یکجانبه ایالات متحده علیه مردم ایران بویژه در حوزه دارو و واکسن، از مواضع سازنده پاپ در قبال این تحریم‌ها قدردانی کرد.

وزیر امور خارجه با تشریح شرایط سخت تحمیلی بر مردم فلسطین از ادیان مختلف، از مواضع پاپ فرانسیس در این خصوص تشکر کرد.

در این دیدار موضوعات مهمی چون دیدگاه مشترک ادیان الهی در زمینه مبانی اخلاقی در جامعه جهانی و همچنین حمایت از کانون خانواده مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

وزیر امور خارجه پس از دیدار با «پاپ فرانسیس» در مورد دیدارهایش در واتیکان گفت: در این دیدارها در مورد شرایط بین‌المللی، وضعیت تحریم‌ها، اخلاق در جامعه اسلامی، اهمیت حمایت از کانون خانواده و وضعیت فلسطین گفت‌وگو کردیم.

وی افزود: بعد از دیدار با پاپ، با نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه واتیکان دیدار داشتم و این مسائل و همچنین روابط بین واتیکان و ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وزیر امور خارجه دیدارهای خود را مهم و خوب دانست و با اشاره به حوادث اخیر در فلسطین بیان داشت: در شرایط کنونی مردم فلسطین در شرایط تاسف‌باری هستند. علاوه بر این وضعیت تحریم‌ها بر مردم لبنان اثر بسیار بدی گذاشته و کلیسای کاتولیک نسبت به شرایط لبنان حساس است، گفت‌وگوها و تبادل نظرهای خوبی در همه این زمینه انجام شد.

وزیر امور خارجه پیش از این دیدار، با کاردینال «پارولین» نخست‌وزیر و اسقف اعظم «گالاگر» وزیر امور خارجه واتیکان نیز گفت و گو کرد. 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала