ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

استقرار ضد هوایی در مرزهای جنوبی کره شمالی

© AFP 2021 / Ed Jones Ed Jonesاستقرار ضد هوایی در مرزهای جنوبی کره شمالی
استقرار ضد هوایی در مرزهای جنوبی کره شمالی - اسپوتنیک ایران, 1920, 17.05.2021
کره شمالی به خاطر ارسال اعلامیه های تبلیغاتی از سوی سئول توسط بالن، توپخانه‌ های ضد هوایی خود را در نزدیکی مرزهای جنوبی مستقر کرد.

به گزارش اسپوتنیک، شبکه تلویزیونی کی‌.بی‌.اس کره جنوبی گزارش داد، گامی که پیونگ یانگ برداشته دال بر آمادگی آن برای شلیک به بالن‌ های اعتراضی در آینده است در حالی‌ که قبلا برخی خمپاره‌ ها به خاک کره جنوبی سقوط کرده‌ اند. 

ارائه آماری درباره تحویل نفت تصفیه‌شده به کره‌شمالی از سوی چین  - اسپوتنیک ایران, 1920, 15.05.2021
ارائه آماری درباره تحویل نفت تصفیه‌شده به کره‌شمالی از سوی چین

گفته می‌ شود، گروه‌ هایی شامل جدا شدگان از کره شمالی عادت کرده‌ اند بالن‌ های حاوی اعلامیه‌ های ضد دولتی علیه پیونگ یانگ را به مناطق مرزی با بخش شمالی ارسال کنند.

سازمان غیردولتی "مبارزان برای کره شمالی آزاد" در برهه زمانی ۲۵ تا ۲۹ آوریل ۱۰ بالن پر از گاز هلیوم را با ۵۰۰ هزار اعلامیه تبلیغاتی از مناطق مرزی در کیونگ کی و بخش جانجون به کره شمالی فرستادند.

در حالی که پیونگ یانگ این گام را تحریکی خطرناک تلقی می‌ کند که باید پاسخ داده شود. این کشور مقامات سئول را از این بابت سرزنش می‌ کند.

ارتش کره شمالی در ژوئن ۲۰۲۰ دفتر تماس بین دو کره را در شهر مرزی کایسونگ منهدم کرد و این گام در راستای پاسخگویی به انتشار این اعلامیه‌ های ضد دولتی از سوی فعالان غیردولتی کره جنوبی بود.

روابط دو بخش کره از این مساله تیره شده و کره جنوبی اقدامات بازدارندگی را برای کسانی که این بالن‌ ها را ارسال می‌ کنند، در نظر گرفته از جمله این‌که قوانینی جدید برای ممنوعیت ارسال اعلامیه ضد دولتی علیه پیونگ یانگ به مناطق مرزی تصویب کرده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала