ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

رهبر آمریکا: اسرائیل حق دفاع از خود را دارد

© REUTERS / KEVIN LAMARQUEرهبر آمریکا: اسرائیل حق دفاع از خود را دارد
رهبر آمریکا: اسرائیل حق دفاع از خود را دارد - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.05.2021
رئیس جمهوری آمریکا هم همسو با اظهارات مقامات دیگر کابینه خود، تنها حق دفاع را برای اسرائیل محفوظ دانست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، جو بایدن عصر چهارشنبه در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره تنش در سرزمین‌های اشغالی فلسطین، افزود: مشاور امنیت ملی و وزیر دفاع من با همتایان خود در خاورمیانه در تماس و رایزنی بوده‌اند.

سه کشور، خواستار تشکیل جلسه شورای امنیت برای بررسی درگیری فلسطین و اسرائیل  - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.05.2021
سه کشور، خواستار تشکیل جلسه شورای امنیت برای بررسی درگیری فلسطین و اسرائیل

وی ادامه داد: این تماس فقط با اسرائیلی‌ها نبوده بلکه با مصر، عربستان سعودی و دیگران هم بوده است. من هم با بی‌بی نتانیاهو تماس داشته‌ام که بیانیه آن به زودی منتشر می‌شود.

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: امیدوارم که این مساله هرچه زودتر خاتمه یابد. با این حال، اسرائیل حق دارد از خود دفاع کند وقتی هزاران راکت به قلمروشان شلیک می‌شود.

اسرائیل در دور جدید خشونت علیه فلسطینی ها ، علاوه بر تخریب منازل و ساختمان‌های آنها، اجبار به تخلیه اراضی آبا و اجدادی آنها، بیش از ۵۶ تن را به خاک و خون کشیده که ۱۴ نفر آنها کودک بوده‌اند.

حدود ۳۵۰ نفر هم در اثر این تهاجم‌ها، مجروح شده‌اند.

با این حال، هیچ یک از این اقدامات باعث نشده است که رئیس جمهوری آمریکا حتی ابراز تاسف کند و از سیاست حمایت بی چون وچرا از  اسرائیل فاصله بگیرد.

برخی از گزارش‌های رسانه‌های منطقه‌ای حتی از استفاده اسرائیل از فسفر سفید برای بمباران مناطق فلسطینیان خبر داده‌اند که خود نقض آشکار ممنوعیت از این نوع تسلیحات است.

در بیانیه‌ای که کاخ سفید از تماس تلفنی بایدن و نتانیاهو منتشر کرد، آمده است: بایدن حملات موشکی حماس و سایر گروه‌های تروریستی از جمله علیه اورشلیم و تل آویو را محکوم کرد.

وی ضمن حمایت از غیرنظامیان، پشتیبانی بی دریغ خود را از امنیت اسرائیل و حق قانونی اسرائیل در دفاع از خود و مردمش اعلام کرد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین از هر راهی برای برقراری دوباره آرامش پایدار استقبال کرد و عقیده خود را مبنی بر اینکه اورشلیم  شهری با اهمیت در نظر مومنان سراسر جهان است و باید محل صلح باشد، به اشتراک گذاشت.

بایدن، نخست وزیر اسرائیل را در مورد تعامل دیپلماتیک واشنگتن با کشورهای منطقه از جمله مصر ، اردن و قطر و همچنین با مقامات فلسطینی به روز کرد.

بر پایه گزارش کاخ سفید توافق کردند که رایزنی نزدیک بین تیم‌های خود را که شامل تعامل مداوم وزرای خارجه، وزرای دفاع ، مقامات دفاعی و مشاوران امنیت ملی است، حفظ کنند و در روزهای آینده به شخصه در تماس باشند.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала