ظریف: آمدنم به خیر و صلاح مُلک و ملت نیست

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / ظریف: آمدنم به خیر و صلاح مُلک و ملت نیست
ظریف: آمدنم به خیر و صلاح مُلک و ملت نیست - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.05.2021
Telegram
وزیر خارجه ایران بیان کرد: اکنون که خاطر دوستان دلواپس از نامزدی‌ ام آسوده شده، تقاضا می‌ کنم به اولویت خودشان که کسب قدرت داخلی است بپردازند و بگذارند ما هم به اولویت خودمان تمرکز کنیم.

به گزارش اسپوتنیک، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، در صفحه اینستاگرامی خود نوشت: از همه افراد، گروه‌ ها و بزرگانی که در روزهای سخت گذشته مرا وامدار بزرگ‌ منشی خود نموده و خواستار نامزدی بنده در انتخابات سرنوشت‌ ساز ۱۴۰۰ شده‌ اند بسیار سپاسگزارم و از این‌ که نتوانستم پاسخی درخور به این بنده‌ نوازی‌ ها بدهم شرمسارم.

View this post on Instagram

A post shared by Javad Zarif (@jzarif_ir)

وی در ادامه افزود: خدای دانا به اسرار دل‌ ها را شاهد می‌ گیرم که نیامدنم به دلیل مصلحت‌ اندیشی و عافیت‌ طلبی شخصی نیست، چرا که بزرگانی چون شهید سلیمانی جانشان را فدا کردند و همچو منی می‌ باید اگر توان و آبرویی داشته‌ باشم - که آن هم از خود این مردم و به برکت خون پاک شهداست - فدای همین مردم و مرز و بوم کنم.
اما در تنهایی‌ های خود بسیار اندیشیده‌ام، کاستی‌ های خودم و شرایط دشوار و پر تنش داخلی و خارجی را صادقانه سنجیده ام و در پایان به این قناعت وجدانی رسیده‌ ام که آمدنم با توجه به دلواپسی‌ هایی که در این هشت سال و به ویژه از نوروز امسال به قیمت تخریب انسجام و خودباوری ملی و امید و اعتماد مردم به نمایش گذاشته‌ شد، به خیر و صلاح مُلک و ملت نیست.

ظریف تاکید کرد: به تجربه می‌ دانم و می‌دانید که انتخابات سرنوشت‌ ساز است. رأی ندادن یک انتخاب است؛ ولی انتخابی که تنها و تنها به پیروزی اقلیت می‌ انجامد. باور دارم که مردم هوشیار و ریز بین ایران در آزمون ملی ۲۸ خرداد آینده‌ ای شکوفاتر، همدل‌ تر، آرام‌ تر، پرامیدتر و سرافرازتر را برخواهند گزید.

وی همچنین گفت: از رهبر فرزانه انقلاب که با عتاب پدرانه و سخنان حکیمانه خود آرامش و همبستگی ملی را در آستانه این انتخابات سرنوشت ساز به همه گروه‌ها هدیه دادند سپاسگزارم.

در آخر ظریف یادآور شد: سفرهای من در اجرای وظایف وزیر «امور خارجه» است و هیچ ارتباطی به گفتگوهای وین ندارد. دکتر عراقچی عزیز با صلابت و هوشمندی گفتگوها را اداره می‌ کند و بنده هم از راه دور در کنار ایشان بوده‌ ام. اکنون که خاطر دوستان دلواپس از نامزدیم آسوده شده، تقاضا می‌ کنم به اولویت خودشان که کسب قدرت داخلی است بپردازند و بگذارند ما هم به اولویت خودمان که پاسداری از منافع ملی و رهانیدن مردم از تحریم‌ های ستم‌ بار آمریکاست تمرکز کنیم.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала