دومین روز ثبت‌ نام کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ایران

© REUTERS / Official website of the President of the Islamic Republic of Iranدومین روز ثبت‌ نام کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ایران
دومین روز ثبت‌ نام کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.05.2021
Telegram
دومین روز ثبت‌ نام کاندیداهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در حالی آغاز می‌ شود که طبق آمارها، ۵۷ نفر در نخستین روز نام‌ نویسی در ستاد انتخابات کشور حاضر شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، در نخستین روز از مهلت پنج‌ روزه ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری محمدحسن نامی، سعید محمد و حسین دهقان از چهره‌ های شناخته‌ شده‌ ای محسوب می‌ شدند که در ستاد انتخابات ایران حاضر و برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم ثبت نام کردند.

منتقی شدن نامزدی قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری - اسپوتنیک ایران, 1920, 11.05.2021
منتقی شدن نامزدی قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری

 ثبت نام داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از ساعت ۸ سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه با دستور وزیر کشور آغاز شد.

سرتیپ محمدحسن نامی وزیر ارتباطات دولت دهم نخستین فردی با سابقه سیاسی است که ساعت۸:۳۰ وارد وزارت کشور شد و مراحل ثبت نام خود را انجام داد.

موضوع اختلاف شورای نگهبان و وزارت کشور از مسایل مهم روز اول ثبت نام ها بود که به شرایط ثبت نام داوطلبان انتخابات باز می گردد و از دوشنبه هفته جاری که رئیس جمهور ایران، وزارت کشور را موظف کرد که مصوبه شورای نگهبان را اجرا نکند، شدت گرفت؛ چرا که ساعتی بعد هیات نظارت بر انتخابات اعلام کرد این مصوبه لازم الاجرا است.

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در اولین روز ثبت نام ها در گفتگو با خبرنگاران مستقر در وزارت کشور اعلام کرد: ثبت نام هایی که فاقد مدارکی باشند که از سوی شورای نگهبان اعلام شده، اعتبار ندارند و به نماینده مان در ستاد انتخابات کشور گفته ایم که مدارک ناقص را تحویل نگیرد. ثبت نام کسانی نهایی می شود که مدارک شان بر اساس مصوبه شورای نگهبان کامل باشد و به تائید نماینده شورای نگهبان در ستاد انتخابات کشور برسد.

ساعت ۱۸ پایان مهلت حضور برای ثبت نام اعلام شده، اما ثبت نام از افراد حاضر در ستاد انتخابات انجام خواهد شد.

سید اسماعیل موسوی دبیر ستاد انتخابات کشور در پایان اولین روز ثبت‌ نام انتخابات ریاست‌ جمهوری، در گفتگویی تلویزیونی اعلام کرد: ۵۷ نفر از داوطلبان به ستاد ثبت‌ نام مراجعه کردند و عملیات ثبت‌ نام به مدت ۴ روز تا ۲۵ اردیبهشت ادامه پیدا خواهد کرد.

دومین روز ثبت‌ نام داوطلبان کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری نیز از ساعت ۸ صبح ۲۲ اردیبهشت، آغاز شده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала